Tele

TV3 VIDEO | JUBEDAD KAADRID: Eestis müüdavate Läti kanamunade julma tootmisprotsessi telgitagused  (16)

Toimetas Keit Paju, 27. oktoober 2016 19:50
Kanad Balticovo farmis.Foto: TV3/kuvatõmmis videost
TV3 "Seitsmestes uudistes" näidati täna kaadreid videost, mis on jäädvustatud Läti loomaõiguslaste poolt kolmest Läti Balticovo kanamunafarmist, kus kohutavates tingimustes peetavad kanad on haiged, vigastatud, linnud nokivad üksteist ja puure. Kõnealuse firma munad on müügil ka Eestis – nii mitmedki kaubandusketid kaaluvad nüüd kohutavates tingimustes peetavate suleliste munade müügi peatamist.

Videost on näha piinlevaid, üksteise otsas trampivaid ja ka puuris hinge heitnud kanu. Enamusel lindudel puudusid suled. Balticovo teatas aga oma pressiteates, et sellised tingimused vastavad kõikidele nõuetele, mida on kontrollinud Läti veterinaar- ja toiduamet. 

Eesti loomaõigusorganisatsioon Loomade Nimel kutsub üles inimesi loobuma puurikanade munade tarbimisest ning poekettidel vastavate munade müügist. Loomade Nimel liikme Anita Jürsoni sõnul paljastas antud materjal mitmeid rikkumisi, kuid ka kanade suurfarmide üldiseid tingimusi. Jürsoni sõnul ei saa videost nähtut pidada kuidagi loomade heaoluga arvestavaks. 

Eestis on munatootmine koondunud paari suurfirma kätte, kuid Jürsoni sõnul ei saa olla kindel selles, millised on tingimused Eesti munafarmides, kuna selle kohta ei leia kuskilt materjali ega infot. "Me teame, et süsteem on sarnane, nõuded on Eestis sarnased, aga mis täpselt seal toimub, seda me kahjuks ei tea," rääkis ta.

Jürsoni sõnul nende organisatsioon väga tervitaks poekettide otsust Balticovo munade müümise lõpetamiseks. 

Kõige aluseks on Jürsoni sõnul tarbija teadlikkus ja tarbijate valikud. "Inimestelt küsiti, milliseid kanamune nemad eelistavad ja enamus vastaski, et talus peetavate kanade mune, aga selliseid ei ole ju tegelikult poest saada, see ongi kõige iroonilisem siin. Inimesed tahavad toetada paremaid loomapidajaid ja tahaksid anda oma raha neile, aga selline võimalus pole kahjuks olemas," rääkis ta.

Vaata lähemalt TV3 videost!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee