Inimesed

TÖÖSTRESS: ärgitaja või läbipõletaja? 

Gaili Eding, 27. oktoober 2016, 04:00
STOPP: Inimene pole rööprähklemiseks loodud ja seepärast on korraga kolme asja tehes ka tööstress kiire tekkima.Foto: Vida Press

Kui tööülesannete täitmiseks vajalik keskendumine on muutunud keeruliseks ja emotsioonid kõiguvad eufooriast nutuhoogudeni, võib see viidata tööalasele läbipõlemisele.

"Ilma stressita sureks inimene ära, sest see paneb kehas teatud keemilised ühendid tööle. Stressis inimese organism suudab end vajadusel kindlasti paremini kokku võtta," tõdeb töötervishoiule keskendunud arstikeskuse Qvalitas peaarst Toomas Põld.

Kuigi stressi on vaja inimese käivitamiseks, hakkab see kuhjudes igapäevast elu ja tööd segama. "Läbipõlemine on suure tähega Negatiivne Stress. See tähendab, et organism ei tule vajalike funktsioonidega toime ja enamasti ei saa ka inimene siis oma tööülesannetega hakkama. Töö võib olla liiga raske või seda on liiga palju; tööaeg ei ole õigesti planeeritud või hingetõmbeaega ei jäägi jne. Igal inimesel on stressitaluvuse piir erinev ja miks hakati rääkima karjäärinõustamisest. Sest kõikidele inimestele kõik ametid lihtsalt ei sobi," räägib Põld.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21. oktoober 2020, 05:00
SU TÖÖ EI MEELDI SULLE ÜLDSE? Kõigepealt astu need kolm lihtsat sammu, et muuta oma elu!
17. august 2017, 16:50
Kolm asja, mida igaüks võiks teada läbipõlemisest
29. märts 2017, 15:40
Vaimsed probleemid tööl - pseudoprobleem või tulevikutrend?
31. jaanuar 2017, 14:00
Tööstress soodustab paksuksminekut

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee