Inimesed

Mart Kivastik: "Teen filme suurest töörõõmust, mitte raha pärast." 

Aigi Viira, 15. oktoober 2016 04:00
SUUR PABISTAJA: «Muidugi olen ma tavaliselt suur ­pabistaja,» tunnistab kahe nädala eest Islandil ja sel nädalal Eestis filmi «Õnn tuleb magades» esilinastuste aegu närveldanud Mart Kivastik. «Aga ega ses filmis midagi ju muuta saa,» rahustab ta end. Foto: Aldo Luud

"Kuulsin mingit naiste juttu, et saaks endale tissid! Ja mul hakkas mõte jooksma," meenutab kirjanik ja režissöör Mart Kivastik, mil moel ta sattus kaks aastat tagasi kirjutama novelli "Õnn tuleb magades", mille põhjal valmis nüüd koostöös islandlastega film. "Tõusis puht­sportlik huvi, kas ma suudan kirjutada naistekat. Saingi hakkama."

Aastal 2014 Vikerkaares ilmavalgust näinud novell keskealisest üksikust naisest Viivist, kes leiab ühel hommikul enda kõrvalt voodist võõra mehe, pälvis aasta hiljem Friedebert Tuglase novelliauhinna.

"Kohe oli mul mõte, et sellest võiks tulla film," tõdeb Kivastik, kel jooksis poole kirjutamise aegu Viivi loo pilt silme ees kui film. "Sellepärast, et mulle oleks selline film kangesti meeldinud."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.11.2017
GALERII | Mart Kivastik tutvustas vastset esseekogumikku
14.10.2016
GALERII | Tartu Cinamonis esilinastus Mart Kivastiku "Õnn tuleb magades"
01.10.2016
Mart Kivastiku film "Õnn tuleb magades" esilinastub Islandil
28.09.2016
VIDEO | Vaata katkendit Mart Kivastiku uuest mängufilmist "Õnn tuleb magades"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee