Inimesed

"Uno lahkus, nukud läksid kappi, kapiuks pandi kinni ja oligi kõik." (1)

Aigi Viira, 14. oktoober 2016, 04:00
AUTOR TELETÄHEGA: Hundinuku, kellest Uno Leies tegi teles esimese suurusjärgu tähe Hunt Kriimsilma, tõi lavastaja kaasa nukuteatrist. Kriimsilm seikles staarina teleekraanil 20 pikka aastat. «Mis tollastel kangelastel viga oli kuulus olla, kui oli üks telekanal!» naerab kunstnik Gunta Randla. «Ega lastel ­polnud valikut!» Foto: Heidi Maasikmets / ERR

Kirjanik ja režissöör Uno Leies, kes saanuks läinud nädalal 85, tõi teleekraanile üle 600 lastelavastuse, teiste hulgas lõi ta Hunt Kriimsilma ning Tipi ja Täpi.

"Kui Uno äkki kadus, oli meil kõigil tunne, et nüüd on kõik läbi," meenutab nukunäitleja ja teletoimetaja Maile Hiiet, kes tegi Uno Leiese Hunt Kriimsilma telelugudes nii lontis kõrvaga jänest kui ka kädistavat harakat, aga ka peaosi lavastustes "Tammetõru ­seiklused" ja "Hei, pöialpoisid!". "Uno lahkus, nukud läksid kappi, kapiuks pandi kinni ja oligi kõik."

Aasta oli 1988, kui talendikas lastekirjanik ja telerežissöör Uno Leies siit ilmast lahkus. Ootamatult. Parajasti oli käsil lastesarja "Tammetõru seiklused" tegemine, millega kujundajad kurja vaeva nägid. "Seda sarja tegime pikalt, ikka mitu aastat," mäletab "Tammetõru seikluste" kunstnik Tiiu Übi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. september 2019, 00:01
GALERII | ANTI KOBIN: „Röövlit minus ei ole, aga masuurikat on kindlasti!“
19. jaanuar 2019, 00:01
Hendrik Toompere: "Mind Hunt Kriimsilm üldse ei huvitanud, see nukk oli lihtsalt kotis nurgas ja mis siis?!"
16. detsember 2018, 17:42
GALERII | Gunta Randla pani oma telenukud viimast korda näitusele
13. juuni 2018, 00:01
Kunstnik Gunta Randla: „Telenukkude päästmiseks on praegu tagumine aeg!”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee