VÄRVIKAS FILMISTAAR: Inna Uidi papagoi Ara on väga muhe ja seltskondlik lind. Aga võib hammustada. Foto: Stanislav Moškov
Sirje Rattus 13. oktoober 2016 04:00
Ukraina telesarja "Nuuskija" võtetel Eestis osales ka endine kulturist Inna Uit. Tõsi küll, tema ise kaadrisse ei mahtunud, küll aga tema papagoi Ara. "Ara oli seal ühe vanema naise papagoi," räägib Inna. "See naine hiljem tapetakse."

Kas papagoi ütleb sarjas olulise repliigi, mis saab võtmeks vana naise mõrvari tabamisel, seda Inna ei avalda. "Kuidas täpselt see asi "Nuuskijas" areneb – eks me hiljem telekast näe," ütleb ta. "Ette asju avaldada ei saa."

VÄRVIKAS FILMISTAAR: Inna Uidi papagoi Ara on väga muhe ja seltskondlik lind. Aga võib hammustada. Foto: Stanislav Moškov

Aga et papagoi rääkida oskab ja nad omavahel pidevalt suhtlevad, seda kinnitab Inna küll. ­"Aarad on väga targad linnud. Kui sa ütled Arale, et midagi ei tohi teha, siis ta just nimme teeb seda," naerab naine.

Kuigi Inna "Nuuskija" telekaamera kaadrisse ei mahtunud, sai ta võtete hõngu nuusutada piisavalt.

"Minu Ara ei saa ilma minuta," räägib Inna. "Olin kogu aeg kaadri taga. Arat oli tarvis ju vahepeal rahustada, kui melu väga suureks läks. Ta võib päris valusalt hammustada, nokk on tal väga tugev." Õnneks möödusid võtted ilma traumadeta.

Papagoi tuli Inna perre üsna juhuslikult. "Üks inimene ei saanud tema pidamisega hakkama, mul hakkas linnust kahju ja võtsingi ta endale. Meil kunagi juba oli samasugune papagoi.

Too ­aara oli väga kurva saatusega – tema omanikud vahetusid kogu aeg ning osa neist ei olnud kõige vastutustundlikumad loomapidajad. See mõjus linnu tervisele, nii et ta lõpuks suri."

Inna suure looma­fännina elab lemmikute julma kohtlemist väga üle. "Kui sa võtad lemmiklooma, siis võtad suure vastutuse," leiab ta.

Peale Ara elab Inna kodus üle kahekümne linnu-koera-kassi.

KOOS NUUSKIJAGA: Inna sai ka sarja peategelase Kirill Käroga võtete vahel mõned sõnad vahetada. «Ta on väga tore inimene,» tõdeb Inna. «Ja väga professionaalne näitleja.» Foto: Erakogu