NELJAJALGSED SÕBRAD: Elizabeth II lasi oma juubeliportreele jäädvustada ka oma lemmikud – corgi Holly on ülal vasakul, tema kõrval poseerib dorgi Vulcan. Monarhi jalge ees vasakul on Willow ja paremal Candy.Foto: Vida Press
Triin Tael 10. oktoober 2016 04:00
Elizabeth II pidi eelmisel nädalal langetama südantlõhestava otsuse: tema armastatud koerake Holly tuli magama panna. Londoni olümpiamängude kuulsas James Bondi sketšis kaasa löönud corgi oli juba 13aastane ja väga põdur.

Briti monarhi armastus jupatsjalgadega corgide vastu on üldteada. Suurem osa tema corgidest – neid on Elizabeth II-l olnud üle 30 – on olnud tulevasele kuningannale 18. sünnipäevaks kingitud Susani järeltulijad. Kutsikas oli umbes kuuenädalane, kui temast Buckinghami palee täieõiguslik liige sai. Sestsaadik on seda tõugu koerad olnud monarhi alatised kaaslased.

Kuid mullu levis jutt, et Elizabeth II enam corgisid juurde ei võta. 90aastane majesteet ei tahtvat, et tema surma korral koerad perenaiseta jääksid. Samuti pelgavat kuninganna, et nooremad koerad hakkavad tal jalge ümber sebima ning ta võib komistada ja viga saada.

"Kuninganna oli väga kurb, aga ta ei taha oma koeri kannatamas näha," räägib Daily Maili allikas, kelle sõnul käis Holly monarhiga kõikjal kaasas."

Lehe andmeil maeti Tema Majesteedi truu kaaslane Balmorali lossi aeda paika, mis paistab elutoa aknast. "Peatselt püstitatakse Holly viimse puhkepaiga tähistamiseks kindlasti ka hauakivi."

Nüüdseks on Tema Majesteedile jäänud üksainus corgi, 13aastane Willow. Talle pakuvad seltsi kaks dorgit – corgi ja taksi ristandid Vulcan ja Candy. Karvane kolmik ja kadunud Holly poseerisid koos Elizabeth II-ga ka tema 90 aasta juubeli ametlikul portreel.