Inimesed

MENUFILMI SÜND: enne kui telerežissöör "Pisuhänna" ekraanile tõi, pidas ta seda igavaimaks komöödiaks! (5)

Aigi Viira, 6. oktoober 2016, 04:00
ŠAMPUST OJADENA: Telelavastuses ja -filmis, mis valmisid üksteise järel, tuli trupil võtete aegu palehigis Sovetskoje Šampanskojet timmida. Režissöör Ago-Endrik Kerge tunnistab, et sundis töö tähe all jooma nii (pildil vasakult) Salme Reeki, Urmas Kibuspuud, Elle Kulli kui ka Jüri Krjukovit. Et trupil ikka tuluke silmis välguks. Foto: Jaak Maisma / ERR

Nii Ago-Endrik Kerge legendaarse telelavastuse kui ka filmi "Pisuhänd" tarvis pidid näitlejad 35 aastat tagasi suures koguses šampust trimpama. 

"Ei olnud mina näinud igavamat näidendit kui "Pisuhänd", mis tahtis olla komöödia," meenutab lavastaja Ago-Endrik Kerge enda skepsist Eduard Vilde teatritüki vastu. "Kui tuli võimalus "Pisuhända" ise teha, kasutasin juhust. Mõtlesin, et siin peaks ju naerda ka saama." Seda, et nalja ei saa, Kerge ei peljanud. "Oleksin väga s*** lavastaja, kui ei teaks, kuidas neid asju, mida soovin, realiseerida – näitlejate kaudu, keda usaldan," arutleb ta nüüd, mil meisterliku telefilmi tegemisest on möödas 35 aastat.

Tos legendistaatuse pälvinud televersioonis lõi mõistagi kaasa Kerge enda trupp, kelle mängitud rollid joonelt teatri- ja telelukku sööstsid. Ütled ­"Pisuhänd", mõtled Urmas Kibuspuu Piibelehe, Jüri Krjukovi Sanderi, Elle Kulli Laura, Anne Paluveri Matilde, Salme Reegi Liina ja Aarne Üksküla Vestmanni peale. See oli meeskond, kus liigseid sõnu ei loobitud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23. juuli 2019, 15:12
Suri tele- ja teatrikunstnik Liina Pihlak
23. september 2015, 07:00
Ago-Endrik Kerge: tundsin end õpetaja Kalju Saarekese tõelise pailapsena
13. juuni 2015, 07:00
Urmas Kibuspuu viimane kallim Tatjana Järvi: olnuks talle rohkem aastaid antud, jäänuks me kauaks kokku…

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee