Inimesed

Mehhikos sündinud poisil on kaks ema ja üks isa 

Triin Tael, 29. september 2016 04:00
IMEARST: Dr Zhang leidis kolme inimese DNA abil loodud pisipoisi mitokondreid analüüsides, et mutatsiooni sisaldab neist vaid 1%. Loodetavasti on see piisavalt väike protsent ja lapsel terviseprobleeme ei teki. Kuna tegu on poisslapsega, siis oma tulevasele lapsele ta haigust edasi anda ei saa.Foto: New Hope Fertility Centre

Jordaania abielupaar, kes oli geneetiliselt edasikanduva haiguse tõttu kaks last matnud, sai lõpuks tänavu 6. aprillil tubli ja terve poisslapse. Lapsu­kese sünd tähistab ka teadlastele uue epohhi algust: esimest korda kombineeriti viljastamisel kolme inimese DNA.

USA arstid, kes aitasid revolutsioonilist beebit viljastada Mehhikos, avalikustasid tema sünni alles nüüd, olles veendunud, et laps paistab olevat terve. Poisi ega ta vanemate nime pole avaldatud.

New Yorgi New Hope’i viljatusravikeskuse arstid eesotsas dr John Zhangiga otsustasid kasutada Jordaania abielupaari puhul poleemilist mitokondriülekannet, sest ema-isa olid aastatega üle elanud mitu järjestikust tragöödiat, põhjuseks surmav haigus, mille geene naine kannab.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee