Inimesed

Kirjanik loobus krimikuningas Kingi mõrvamisest 

Õhtuleht.ee, 26. september 2016 14:00
Stephen KingFoto: Reuters / Scanpix
USA krimikirjanik James Patterson loobus avaldamast oma uut romaani “Stephen Kingi mõrvamine”, sest ei taha krimikuningas ebamugavust tekitada.

Novembris ilmuma pidanud raamatu keskmes on hullunud fänn, kes jahib legendaarset Ameerika kirjanikku Kingi. Raamatu koos Derek Nikitasega kahasse kirjutanud Patterson sai enda sõnul alles nüüd teada, et haiglase psüühikaga fännid on ka tegelikult Kingi ellu sekkunud.

“Mu raamat kujutab väljamõeldud tegelast positiivses võtmes ja – nüüd tuleb spoiler – peategelast tegelikult ei mõrvatagi,” andis Patterson oma kirjastuse kaudu teada. “Aga ma ei taha Stephen Kingile ega tema perele ebamugavust valmistada. Lugupidamisest nende vastu olen otsustanud jätta “Stephen Kingi mõrvamine” avaldamata," vahendab BBC News.

King ja Patterson pole isiklikult tuttavad. Kui krimikorüfeelt mõned aastad tagasi küsiti kolleegi kohta arvamust, nimetas ta Pattersoni teoseid jõledateks.

Samal teemal

09.04.2017
Bill Clinton kirjutab põnevusromaani
28.10.2015
Poolelijäänud teosed: mis läks tuleroaks, mis viis õnnetu kirjaniku enesetapu äärele
28.08.2013
King äratas «Surmahotelli» järjega isikliku luupainaja
26.08.2012
Stephen King: "Ma ei taha surra, aga helikopteris lamades ja eresinist suvetaevast vaadates mõistan, et laman surma lävepakul."