Inimesed

GALERII | Milliseid saladusi ja pärle peidavad endas Vana-Lasnamäe, Ülemiste ja Sikupilli piirkonna ümbrus

AJALOOLANE JAAK JUSKE: Tallinna tegelik turismimagnet on puitasumid! (5)

Jaanus Kulli, 23. september 2016 04:00
LENDERI MAJA: Üks uhkemaid ja paremini säilinud selle piirkonna tsaari lõpuaja üürikortermaju, mida tuntakse Lenderi majana, kus on hästi odavad üürikorterid. Maja sokkel on kivist, aga ülejäänud hoone on ehitatud palkidest. Lenderi majade puhul on tihti oluline varjualune, kus on näha metallist pitsi ja kaunistusi.Foto: Tiina Kõrtsini
"Puitasumid on Tallinna kuld ja meie pealinna külastavatele turistidele on palju suurem vaatamisväärsus pigem Kalamaja kui võib-olla isegi vanalinn, millesarnaseid on säilinud paljudes lääneriikideski. Aga terviklikke puitasumeid on säilinud üpris vähe," teab ajaloolane, poliitik ja koolipapa Jaak Juske.

"See on mitte ainult Tallinna, vaid ka muude Eesti linnade eripära, et alles on peaaegu terviklikud puitasumid, mis on lääne suurtes linnades juba ammu maha lammutatud. Nüüd, 100 aastat hiljem, oleme hakanud õnneks puitasumeid elukeskkonnana väärtustama. Veel nõukaaja lõpus oli Kalamaja elanikel unistus saada lagunevast ja kõdunevast kodukohast Lasnamäele, uude mugavustega kortermajja. Õnn, et oskame ja tahame neid maju nüüd korda teha, ja meil on selleks ka raha," ütleb Jaak Juske. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.04.2017
FOTOD | Pikeeriva pommitaja saatus: Narva all hukkunud noored lendurid said lõpuks koju
21.12.2016
ARVUSTUS | "Sada põnevat lugu Tallinnast" pakub ka teadjamale üllatuspalukesi
26.10.2016
Vanas koolimajas luusivad nunnade vaimud
19.07.2016
TALLINNAS KUMMITAB: vanalinna kohvikus palvetab surnud munk, Stenbockis hõljub verine tütarlaps!