Müstika

VIDEO | Türklane lõi bussis naisele vastu nägu, sest ta kandis lühikesi pükse (52)

Toimetas Kristin Aasma, 22. september 2016 13:49
OhverFoto: Kuvatõmmis / youtübür hayvan / YouTube
Euroopa Liitu pürgiva Türgi suurlinnas Istanbulis sai noor naine ühelt mehelt ootamatult hoobi vastu nägu selle eest, et ta ei olnud rõivastatud vastavalt islamiseadustele ehk kandis lühikesi pükse. 

12. septembril virutas Abdullah Cakiroglu bussis 23aastasele Aysegul Terzile käega vastu nägu. 

Samal teemal

Prokurörid vabastasid naiselööja, kui olid mehelt kuulda saanud, et lõi naist sellepärast, et ta järgis islamiseadust. Kohtuvõimud otsustasid, et see juhtum ei vääri vangistust, kirjutasid express.co.uk ja Türgi väljaanne hurriyetdailynews.com.

Vabaks lastud Cakiroglu teatas: "Ta (naine – toim) oli riietatud minu traditsioonide vastaselt. Sõbrad, kõik on kontrolli all! Kõik sünnib vastavalt islamiseadusele!“ Prokuröridele oli mees kuulutanud: "Ma peksan neid inimesi, kelle vahendid mulle ei meeldi. Riik peaks karistama neid, kes niimoodi riides käivad.“ Moslemimees lisas, et ründas impulsiivselt. Mees arvas, et oleks leebem olnud, kui naisel oleksid jalas olnud vähemalt pikad püksid või dressid.

Cakiroglut on tabanud tema kommentaaride peale ulatuslik tagasilöök kohalikult ja sotsiaalmeedialt. Mõned inimesed on asunud tänavale meelt avaldama ründaja vabastamise vastu.

"Ta rääkis prokuröridele, et talle meeldib peksta inimesi, kes tema hinnangul ei ole sobivalt riides, ning selle tulemusel nad lasid ta vabaks,“ kommenteeris Aysegul Terzil.

Samal teemal

03.08.2016
Türgi esileedi moto: "Laristada, laristada, laristada!"
26.07.2016
Türgis plahvatas politseimaja juures autopomm, kaheksa korrakaitsjat hukkus, mitukümmend sai haavata
05.07.2016
Geidest pagulaste elu on Türgis ohus: süürlast peksti ja pussitati ning lõigati pea otsast