Inimesed

Produtsent Aarne Valmis: "Kõik artistid on väga toredad olnud ja sigadused, mis nad on teinud, tunduvad kohati isegi armsad." 

Aigi Viira, 17. september 2016 04:00
POOLEL TEEL KULLAFONDI PLAATIDEGA: «Mul oli lihtne plaan – 100 plaati. Ma ei tea, kas suudan seda enam täita, sest olen laisaks läinud. Praegu on 50 tehtud,» räägib Aarne Valmis.Foto: Alar Truu

"Võiksin peaaegu kõigist Eesti artistidest, nii elavatest kui ka surnutest, anda välja raamatu, kus ma kirjeldan nende sekeldusi ning seiklusi alkoholi ja esinemistega," muigab produtsent Aarne Valmis, kui meenutab pööraseid prallesid, mida peeti 1990. aastate kontserdituuride aegu. "Aga selle raamatu ilmumise järel peaksin ilmselt Eestist emigreeruma. Küllap mulle antaks lihtsalt peksa. Kui seda ei tee artist, teevad seda tema järeltulijad."

Toonased tuurid olid tõeliselt pikad ettevõtmised. Alla kaht nädalat ei mindud naljalt tuuritama. "Kaks nädalat oli keskmine pikkus, aga ma tegin 18 päeva jutti," mäletab Valmis. Sesse aega mahtus lausa 20 kontserti, sest pühapäeviti astuti lavale kaks korda. Säärase reisi juures oli selge, et koju puhkama ei jõuta, vaid oldi järjepanu teel.

"Päris palju oli ööbimisi ja metsikuid pidusid," tunnistab Valmis. "Selliseid, kus ei tea, kuidas pidu lõppes. Järgmisel päeval saad teada, kes mida tegi. Ma ei tea, kust see tervis tollal võeti.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.01.2016
Aarne Valmis: "1990. aastatel kasutati palju fonogrammitrikke, aga seda hoiti enda teada."
21.03.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Aarne Valmis: parim kink Einole oleks hoida Vana Baskini Teatri lippu kõrgel
12.03.2015
Aarne Valmis: läheme Vana Baskini Teatriga edasi
17.03.2014
Ivo Eensalu kinkis endale juubeliks miljoni

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee