Inimesed

Toivo Tänavsuu meenutab ema vähivõitlust, mille toetuseks loodud fond on andnud elupäevi juurde sajale inimesele

Lisaeluaasta kinkis Hille Tänavsuule viienda lapselapse ja hingerahu (6)

Sirje Rattus, 17. september 2016 04:00
PALJUDE PÄÄSTEINGEL: Koos poeg Toivoga asutas Hille Tänavsuu oma ülikalli ­vähiravi toetuseks fondi, mis on aidanud ka kümneid ­teisi. Hille sai juurde peaaegu aasta jagu kvaliteetset elu ja jaksas isegi metsajalutuskäike teha.Foto: Tiit Blaat

"Ema jõudis ära oodata viienda lapselapse, esimese pojapoja sünni. Talle oli see suur asi," kinnitab Toivo Tänavsuu, kelle ajakirjanikust ema Hille Tänavsuu tähistanuks täna 75. sünnipäeva. Pikalt neeru- ja kopsuvähiga heidelnud naine võitis ühe aasta juurde tänu ülikallile ravimile, mille igakuine doos maksis üle 5400 euro.

Hille Tänavsuu vandus vähile alla kaks ja pool aastat tagasi, 2014. aasta kevadel. Sellegipoolest oli ta võitnud – ta elas kauem, kui ükski arst oleks julgenud lubada või isegi loota. Ka siis, kui kõik Eestis pakutavad ravivõtted olid läbi proovitud, jätkus tal jaksu edasi võidelda. Selle võitluse hind oli soolane, kuid iga senti väärt.

Pärast kuut aastat kibedat võitlust sõralistega nentis tema raviarst, et kõik saadaolevad ravimeetodid on end ammendanud. Jäänud on vaid üks õlekõrs – hingehinda maksev ravim, mis ei too küll paranemist, kuid võib anda juurde päevi. Ent haigekassa ei toeta seda sendigagi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.02.2017
Vähiravifond kinkis mullu võimaluse kauem elada 40 inimesele
06.01.2017
Vähiravifond “Kingitud elu” kogus detsembris annetustena rekordilised 225 000 eurot
28.12.2016
President Ilvese kikilipsud müüakse vähihaigete toetuseks peetaval oksjonil
15.12.2016
Vähiravifond Kingitud Elu valib uut juhti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee