Inimesed

Viimase hukkamise juures viibinud prokurör: tuli kange tahtmine see asi oma käega ära teha (73)

Küllike Rooväli, 17. september 2016, 04:00
ROHELINE JA PUNANE KONG: Kolmest võlvlagedega ruumist istus esimeses barjääri taga prokurör, teises tapeti Oruste ning kolmandas Lätist toodud vang ja ülejäänud nõukogude ajal hukatud. Foto: Küllike Rooväli
"Kui toimikut lugesin, tuli tahtmine see asi oma käega ära teha, need teod olid ikka väga julmad," meenutab Feliks Saarevet (83), kes esindas Eesti riiki taasiseseisvusaja ainsal hukkamisel.

Rein Oruste, sündinud 1965. Vaevu 170 sentimeetrit pikk, kiitsakas kogu. Mullu võinuks see mees pere ja sõprade seltsis oma 50 aasta juubelit tähistada ning vaadata tagasi elule ja tööle.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

73 KOMMENTAARI

e
erumajor 18. september 2016, 16:22
Ameerikas ootavad surmamõistetud aastakümneid üksikkambrites otsuse täideviimist. Mäletate veel Eesti poissi Tauno Vaidlat,kes mõisteti surma juba umbes 25 aastat tagasi.
o
Otto von Bismarck 18. september 2016, 16:15
Lugesin seda artiklit ja suu jäi ammuli. 4-5 meest ( sõjaväelast ) üritasid üht mõrvarit maha lasta,aga lasid vist terve pideme tühjaks,enne kui pähe tabasid !!! Oleks võinud kutsuda mõne venna Kemerovo või Kaasani grupeeringust ja asi oleks ühe lasuga tehtud.
Loe kõiki (73)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee