Inimesed

Lapsepõlvesõbrannad Piret Kalda ja Anu Konze: parvetasime plikadena vundamendiaukudes ja tegime koolist poppi (4)

Kais Allkivi, 16. september 2016 04:00
43 AASTAT SÕPRUST: ­Kooliaegsetel ­sõbrannadel ja ­kauastel Linnateatri kolleegidel on neli kuud vanusevahet: ­Piret tähistas 50. ­sünnipäeva 4. veebruaril, Anu 1. juunil. Naiste pea kohal on maal, millel Piret on kujutanud ennast, Anu ja nende kolleegist sõbrannat Anne Reemanni.Foto: Tiina Kõrtsini

Linnateatri näitleja Piret Kalda ja vanemgrimeerija Anu Konze on 1. klassist peale lahutamatud sõbrannad. Tartus teineteisest paari tänava kaugusel elades oli neil ühine koolitee ja koos veetsid nad ka vaba aja. Ühiselt tehti koerustükkegi. "Tihtipeale lõppes kool meil sellega, et jõudsin hommikul Anu juurde, me ei rääkinud ühtegi sõna, vaatasime vaid üks­teisele otsa: selge, täna kooli ei lähe!" lagistab Piret keskkooliaega meenutades naerda.

Piret Kalda ja Anu Konze on töötanud samas teatrimajas üle 20 aasta, kuid tänavu 50. sünnipäeva tähistanud naiste sõprus ulatub 43 aasta taha. Nad õppisid Tartu 5. keskkoolis (praeguses Tamme gümnaasiumis) koos kõik 11 kooliaastat.

"Kuigi pinginaabritena ei saanud me koos istuda, sest siis olnuks õppimine null," märgib Piret. "Me vajasime mõlemad vaimset juhti," selgitab Anu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.10.2017
GALERII | Ene Järvis: „Olen küll teisele tasandile minemiseks valmis, ent ikkagi tundnud surmahirmu.“
22.05.2017
Näitleja Piret Kalda: "Mida laps edasi, seda targem sa oled."
07.05.2016
PIRET KALDA: kui abikaasa suri, olid minu kolm tütart mulle toeks – eriti klammerdusin noorima külge

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee