Tuuli pere Austraalias.Foto: Kanal 2
Toimetas Marge Sillaots 15. september 2016 16:15
"Lapsed olid väga teadlikud sellest, mis on ohtlik ja mis ei ole. Nad lugesid meile sõnu peale, nemad olid meil kaks täiskasvanut kaasas," iseloomustab Tuuli Roosma pere seiklusi teisel pool maakera Austraalias.

Roosma ja tema pere seiklesid Siberis ja Hiinas ning jõudsid nüüd omadega Austraaliasse, kus valmis ka saade "Meie aasta Austraalias". Kaksikud Andres ja Kristjan on nüüdseks saanud seitsmeaastaseks ning alustasid 1. septembril kooliteed.

Tuuli pere Austraalias. Foto: Kanal 2

"Austraaliasse läksime me sellepärast, et see oli minu ja Arbo esimene reis, kus me üheskoos käisime. See toimus 12 aastat tagasi. See kõik oli nii vaimustav, et otsustasime, et kui meil kunagi peaksid lapsed tulema, siis kindlasti tuleme ühe korra siia veel tagasi. Täpselt nii me tegimegi," selgitab Tuuli Roosma Austraalia-elu tagamaid.

Kuigi riik on uus, pakub ka "Meie aasta Austraalias" varasematest saadetest tuttavat sõbralikku, humoorikat ja sooja sissevaadet ühe pere tegemistesse. Võrreldes Siberi ja Hiina-aastatega on Tuuli, Arbo ja kaksikutest poisid aga märksa liikuvamad ja ühes kohas paikseks jäämise asemel sõidetakse palju ringi ning elatakse autos ja telgis.

Kokku läbiti autoga 14 000 kilomeetrit ja nii näeb ka täna alustavas telesaates Austraaliat selle täies mitmekülgsuses – lokkavat loodust, eksootilisi linde ja loomi, aga ka sadu kilomeetreid sõitu läbi tühjade väljade. Avastusi ja tähelepanekuid jagub maakera kuklapoolelt palju, sest teel olles jõutakse nii aborigeenide juurde, banaanifarmi kui ka hipifestivalile.

"Austraalia on täis igasuguseid mürgiseid elukaid, nad kõik võivad sind tappa," tunnistab Tuuli Roosma ja lisab, et lapsed olid väga teadlikud sellest, mis on ohtlik ja mis ei ole. "Nad lugesid meile sõnu peale, nemad olid meil kaks täiskasvanut kaasas."

Kuidas pidasid sellise pika reisi vastu aga televaatajate südamed võitnud kaksikud Andres ja Kristjan? Kui Siberisse kolides olid Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaare kaksikutest pojad kolmeaastased ja Hiina-aastal viiesed, siis nüüdseks on nad saanud juba seitsmeaastaseks ja pakuvad nii vanematele kui ka televaatajatele hoopis uut moodi avastusi.

"Praegu oleme Eestis tagasi ja oleme paikseks jäänud, aga oleme õnnelikud nende aastate eest, mis meil olnud on. Ja arvan, et lapsed mäletavad neid ka, nad on õppinud ja midagi jääb meelde neile neist."

"Meie aasta Austraalias" alustab Kanal 2s täna õhtul kell 20.