Inimesed

Margus Punab: kogusin maale juba tudengina – see pole vaid miljonäridele 

Rainer Kerge, 15. september 2016 04:00
PUNAB JA LAPIN: Kunstikoguja Margus Punab demonstreerib üht eile avatud näitusel väljas olevat teost: noore Leonhard Lapini avangardset nägemust sõjaeelsest postkaardist, kus pühadejänku annab suud noorele neiule. Punabi kollektsiooni põhjal eile Jakobi galeriis avatud näitusele järgnevad fotonäitus «The Age of Sex» Tartu Kunstimajas ning nüüdisaegsele kunstile pühendatud väljapanek «Maskuliinne eksistentsialism» Nooruse galeriis (mõlema avamine 22. septembril). Foto: Aldo Luud

1970ndate keskel kollektsioneeris toona viienda klassi õpilane Margus Punab looduse- ja spordimarke ning vaidles kunstiõpetajaga, mis aktsente või vihjeid ühelt Viiralti graafikalehelt täpselt leida võib. Kunstiõpetaja möönis viimaks, et tõesti saab mõelda ka nii nagu koolipoiss Punab. Nüüdseks on jäänud margikogu pisut unarusse, aga doktor Punabi kollektsioonis on ligi 800 nüüdiskunstiteost.

Meestearst Margus Punab on astunud ühel näitusel üles kontseptuaalse taiesega. "Selle nimi oli "Õhtumaa allakäik".

Näitasin fotode ja jooniste abil, kuidas Euroopa meeste spermatosoidide arv väheneb ja kuju moondub ning ühel hetkel jõuab kätte piir, millest edasi loomulikul teel enam lapsi ei saagi," kirjeldab Punab. Ta vihjab, et võib-olla ei jää see tema viimaseks tööks kunstnikuna.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.11.2017
Margus Punab: mees, hoia suhted korras ja luba endale jõudeaega!
19.04.2017
Pärast ülikooli kutsekasse: "Õppida on vaja kogu aeg – vana rasva peal kuigi kaua läbi ei aja"
20.08.2016
Tartus avatakse kaks Margus Punabi kunstikogu näitust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee