Inimesed

Marju Länik: "Mis oleks parem kingitus, kui sünni­päevaks kirjutatud laul." (16)

Sirje Rattus, 8. september 2016 04:00
INSPIREERIB LAULULOOJAID: Marju ütleb, et sünnipäevaks on talle laule kirjutatud ennegi, kuid sellest on möödas palju aastaid.Foto: Stanislav Moškov

Laulja Marju Länik tähistas eile sünnipäeva. Erilise kingitusena kirjutas Henry Laks talle seks puhuks laulu. "Millest võiks laulja veel unistada?" on Marju liigutatud.

Marju märgib, et kuigi kink ei tulnud päris sünnipäevaüllatusena, liigutas see teda südamepõhjani. "See on nii armas!" pahvatab ta siiralt rõõmustades. "Henry kirjutas laulu ju ekstra mulle. Tegelikult on see lauljale suur kompliment ja parim variant, kui helilooja mõtleb laulu kirjutades just tema tämbrile ja laulmisstiilile. Henry ütles, et kuuleb ja näeb just mind seda laulu esitamas. Millest võiks laulja veel unistada?" 

Marju lisab, et tänapäeval ei ole enam väga tavaline, et heliloojad konkreetsele lauljale mõeldes laulu kirjutavad. Sagedamini peab ise initsiatiivi võtma. Kuigi lauljanna on Henry Laksiga tuttav juba aastakümneid, 80ndatest alates, ei ole nad eriti tihedalt suhelnud. "Seda armsam oli üllatus, kui Henry millalgi augustis ühendust võttis ja ütles, et ta kirjutas minule mõeldes laulu," kinnitab Marju. "Teda olevat inspireerinud mu aastatetagune laul "Ma olen ju naine" – just see, kuidas see on esitatud – ja minu madal tämber." 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.09.2017
Marju Länik: „Auhindadest tähtsamgi on minu kuulajate armastus!“
18.10.2016
Marju Länik: "On olukordi, kus aitab ainult ravim"
07.01.2016
Henry Laks: "Olen täna oma elu parimas vormis."
10.07.2015
Marju Länik: mulle meeldib suvel näpud mulda pista ja võimalikult palju looduses viibida

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee