Inimesed

Kristjan Järvi: kui USAs kooli läksin, anti mulle vene keelt rääkiv tõlk (1)

Kais Allkivi, Silja Ratt, 3. september 2016, 04:00
ESIMENE KOOLIPÄEV: Väike Kristjan (paremal) pelgas tagasihoidliku poisina kooli kümnete võõraste laste hulka minna, kuid harjus siiski koolieluga üsna pea. Foto: Erakogu

Dirigent Kristjan Järvi meenutab, et ei tahtnud üldse 1. klassi minna, sest oli kartlik ja häbelik ega osanud hästi suhelda. Kuid teise kooliaasta algus Ameerikas, kuhu Järvide muusikapere 1980. aastal kolis, oli veergi hirmutavam. Kristjan ei osanud ei inglise keelt ega vene keelt, mille abil kohalikud temaga suhelda üritasid.

Floridas elava Kristjan Järvi (44) seitsmene tütar Avalon alustas eelmisel nädalal teist ja üheksane poeg Finn Byron kolmandat klassi, viieaastane pesamuna Eden käib sama kooli juurde kuuluvas lasteaias. 16aastane poeg Lukas esimesest kooselust istub keskkoolipinki esmaspäeval. Hetkel Saksamaal viibiv dirigent jõudis MDR Leipzigi Raadio sümfooniaorkestri proovide kõrvalt tuletada pisut meelde oma koolitee algust.

“Ma jõudsin Eestis vaevalt ühe klassi koolis käia. Mäletan, et ma ei tahtnud üldse kooli minna. Kartsin kogu seda värki. Nüüd ma ei ole üldse tagasihoidlik, aga siis olin selline kartlik ja häbelik. Ma ei teadnud üldse, kuidas teiste inimestega läbi käia,” tunnistab Kristjan, kes asus 1979. aastal õppima N. V. Gogoli nimelises Tallinna 21. Keskkoolis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22. mai 2019, 09:16
Kristjan Järvi: olen kogenud olukordi, mis on mind nii haavanud, et oleks võinud viia enesetapuni
15. juuli 2015, 07:00
Paavo Järvi: mina mäletan lapsest peale seda: "Tšš olge vaikselt, isa magab!"
2. veebruar 2013, 08:02
Hõivatud dirigent Kristjan Järvi: "Kui ikka kopsu üle maksa viskab, on vaja pakkumisi ära öelda!"
6. mai 2011, 00:00
Järvi suvefestivali peaesineja on maailmakuulus viiulivirtuoos

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee