Inimesed

"Leonov oli suur Vene koomik. Aga Vene koomik on tingimata ka traagik." (9)

Triin Tael, 3. september 2016, 04:00
TÖNTSAKAS JA HELLA PILGUGA: Just sellisena on Jevgeni Leonov rahvale meelde jäänud. Visa hingega mees armastas näitlemist iga keharakuga ja sättis end surmapäevalgi teatrilavale minema. Pildil tema annet austanud Giorgi Danelia filmis «Afonja» (1975). kaader filmistFoto: Kaader filmist

Vene filmitäht Jevgeni Leonov valmistus oma viimasel elupäeval mängima lemmikrolli, piimamees Tevjet. Tevje püksidki olid tal juba jalas. Kord varem oli töntsaka keha ja hella pilguga publikulemmik juba peaaegu surnud. Siis võitis elu. Nüüd niitis surm ta jala pealt.

1960. aastate algul tragikoomilistes filmirollides tuntuks saanud Jevgeni Leonov võinuks eile tähistada 90. sünnipäeva, kui saatus oleks talle kinkinud pika ea. Eluga pidi mees hüvasti jätma aga juba 67aastasena 29. jaanuaril 1994. Leonov sättis end kodus õhtusele etendusele minema.

Hakkas Tevje kostüümi selga panema, pükse jalga tõmbama, aga kukkus. Abikaasa Vanda rääkis hiljem, et oli arvanud: Jevgeni, kes oli päev otsa väsinud ja isutu olnud, takerdus püksisäärde ja tõuseb kohe.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

5. aprill 2019, 11:00
Suri „Mimino“ lavastaja Giorgi Danelia
27. veebruar 2019, 12:53
„Mimino“ ja „Kin-dza-dza“ lavastaja oli koomas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee