Sirle KangurFoto: ERR
Maria Rozbaum 2. september 2016 07:08
ETV hommikuprogrammis "Terevisioon" debüteeris esmaspäeval uus ilmateadustaja Sirle Kangur, kes meenutab et ööl vastu esimest eetrit ei saanud ta sõbagi silmale. 

"Und eriti polnud, sest ärevus ja ootus oli sees. Öösel ketrasin peas, et mida ma põnevat öelda võiks homse ilma kohta. Ei läinud nii nagu plaanisin, ma lootsin, et päike tuleb välja sellel ajal, kui ma ilma loen, aga ei tulnud," naeris ta. 

Eetrieelsed koolitused algasid Sirlel suve teises poles. Teda koolitas AK uudisteankur Monika Tamla, kes kunagi ka ise ilmateadustajana teletööd alustas. "Esiteks oli häälekoolitus. Kuna ma ei ole veel eriti kogenud avalik esineja, siis mul läks hääl algul kõrgeks. Monika aitas jälgida ja suunas, et ma räägiks madalamalt, sest madalam tämber mõjub eetris usaldusväärselt," meenutab Sirle eetrile eelnenud koolitusi.

"Kuna ma olin esimest päeva eetris, siis Rait-Roland Veskemaa (produtsent, režissöör) oli esimesed kolm ilmateadet minu lähedal. Kuna ta oli ka suvel minu koolitamise juures, siis ta oli mulle hea ja kindel tugi. See andis julgust," räägib Sirle. "Õnneks läks esimene eeter päris hästi!" 

"Terevisiooni" sattus Sirle riigi ilmateenistuses praktikal olles, kui sünoptik Taimi Paljak rääkis talle ilmateadustajakonkursist. "Elukaaslane ka julgustas, et ma ikka kandideeriks. Ma mõtlesin, et mis mul ikka kaotada on, ma lihtsalt proovin. Kui ei saa, siis ei saa, aga kui saan, on see huvitav kogemus ja annab enesekindlust juurde." 

Sirle usub,et harjub eetripingega kiiresti. TTÜ-s maateadusi õppiv neiu tõdeb, et juba gümnaasiumis oli tema lemmikaine geograafia ning ülikoolis õppides tundis ta, et klimatoloogiaained on tema jaoks kõige põnevamad. Sirlet näeb "Terevisiooni" eetris ilma teadustamas alates septembrist paar korda nädalas.