MENUPLAAT LASTELE: 1974. aastal jõudsid Imbi Valgemäe ­lastelugude salvestised sarjas «Eesti väljapaistvaid sõnakunstnikke» lõpuks ka heliplaadile.Foto: Toomas Tatar
Aigi Viira 27. august 2016 04:00
Erakordselt andekal, kuid näljast rikutud tervisega sõnakunstnikul Imbi Valgemäel jagus tohutut populaarsust napilt kümneks aastaks.

Erakordselt andekal, kuid näljast rikutud tervisega sõnakunstnikul Imbi Valgemäel jagus tohutut populaarsust napilt kümneks aastaks.

"Tahtsin minna teatrikooli. Läksin katsetele, sain sisse. Seal käisin umbes kaks nädalat," kirjeldas sõnakunstnik Imbi Valgemäe oma eluloos, kuidas suurtele unistustele jäme kriips peale joonistus.

"Nõuti kooliraha 500 marka ja tervis oli ka väga halb, kuna pidin öösiti põrandaid pesema ja päeval käisin koolis. Olin väga vihane, kui pidin raha pärast loobuma."

Edasi lugemiseks:

Kommentaarid  (15)

mkiis 30. august 2016 12:08
Filmi "Inimene keda polnud" Imbil pole Valgemäega küll mingit pistmist. Ainuke sarnanus on ajastu ja see, et Valgemäe ema suri noorelt. Filmis oli Imbi blond tshikk, kes meeste abil elus edasi liigub ja pooljuhuslikult raadiohääleks saab, kuna järjekordne vallutus on raadios tööl. Lõpuks ta mees arreteeritakse ja Imbi peab koristajana tööle hakkama.
mul ema samast põlvkonnast 28. august 2016 19:32
rääkis et käis tööl süüa polnud muud kui suhkrutükk oli kaasas peale sõda
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS