JALAD KAELA TAGA: Sellises asendis erinevaid trikke tehes möödus enamik Vaheri ahhetamapanevast etteastestFoto: Kuvatõmmist Youtube’ist: America’s Got Talent
Silja Ratt 26. august 2016 04:00
Ookeanitaguses talendisaates "America’s Got Talent" veerandfinaali pääsenud Vello Vaher pidi rahvahääletuses konkurentidele alla vanduma. Poolfinaali pääsemiseks võimekas akrobaat piisavalt hääli ei kogunud.

Eestlase esinemine juba viimases talendisaates pani osa vaatajaid tema jätkamises kahtlema. Teadupoolest sai Vello Vaher ühelt neljast saatekohtunikust, kriitik Simon Cowellilt esinemise ajal punase risti.

Sellega saab kohtunik märku anda, kui ei soovi etteastet lõpuni vaadata. Üks punane rist Vaherit siiski poolfinaalist välja ei kukutanud, edasipääsule tõmbab kriipsu peale alles kolm rist.

Samas tegi eestlane just teisipäeval Ameerikas eetris olnud saates seni pilkupüüdvaima ja kaasahaaravama etteaste. Vaher kasutas piraaditemaatikat ja sooritas akrobaatilised trikid lavale ehitatud laevasarnasel platvormil.

Jalad kaela taha väänatud, kõndis Vaher kätel ning hüppas sedasi mööda trepiastmeid üles. Samamoodi, jalad kaela taga, ronis mees enda käte jõudu kasutades mööda torusid üles kõrgemale.

Samal ajal näitaski Cowell punast risti, millega kaasneb vali plärisev hääl. Õnneks Vaher selle peale ei ehmunud ja jõudis õnnelikult torusid mööda üles.

Seejärel haaras ta hammastega spetsiaalsest köiest, millega tegi õhus kiikuva liigutuse. Pärast seda krabas ta juba kätega järgmisest köiest, laskus siis lavale ja lõpetas publiku aplausi ja juubelduste saatel esinemise.

Rahvahääletuse tulemused selgusid ööl vastu neljapäeva ja need paraku Vaherit ei soosinud. Kuigi akrobaat ei pääsenud "America’s Got Talent’i" poolfinaali, pole saates osalemine kindlasti mööda külgi maha jooksnud.

Vaher on saanud fänne ja jälgijad üle maailma ja ühtlasi saanud tutvustada maailmale Eestit. Juulikuises intervjuus tunnistas Vaher Õhtulehele, et tal kulub fännidega suhtlemisele iga päev umbes viis tundi.