Inimesed

"Kõike, mida Valdo Pant tegi, tegi ta kirega. Ta kulus ära, ta põles läbi." (21)

Jaanus Kulli, 30. juuli 2016 04:00
ESIMENE TÖÖAASTA ETVs: Aastal 1966 lõpetas Pant töö Eesti Raadios ja asus tööle Eesti Televisioonis samas ametis mis raadioski. Foto: Heino Vilms /ERR

"Kui Pandil poleks olnud probleeme alkoholiga, oleks ta oma teiste probleemidega kindlasti toime tulnud," ütleb raadiohääl Ene Hion, kes töötas koos Valdo Pandiga Eesti Raadios ühes toas üheksa aastat. Täna möödub Eesti raadio- ja telelegendi Valdo Pandi surmast 40 aastat.

"Kõik teadsid Pandi viinalembusest, aga teda hoiti," tunnistab Hion. "Kuigi tema viimastest, kõige raskematest aastatest ma väga palju rääkida ei oska, sest ta oli siis juba teles, mina aga endiselt raadios. Küll olin kuulnud, et oli neid, kes teda väga tunnustasid ja püüdsid teha kõik, et ta püsiks ja suudaks töötada. Aga kindlasti oli ka neid, kes ootasid, et mingu juba."

Pant oli armastatud suur eeskuju. "Samas oli tal palju vaenlasi, kellele ta ei meeldinud. Põhjusi, miks ta ei meeldinud, oli mitmesuguseid, aga kõige esimeseks oli inimlik kadedus, mille taga oli tema andekus."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.08.2021
ÕL ARHIIV | Ene Hion: tahtsin saada raadioreporteriks tänu Valdo Pandi sarmile ja võlule
05.10.2018
Uku Toom: „Praegune „Päevakaja“ reporter on kui kombain: ise teeb loo, ise lõikab kokku ja ise loeb eetrisse.“
13.01.2018
„Pandi elu oli üks suur haiguslugu!“
30.01.2016
20 000. "PÄEVAKAJA": juubeli puhul teevad saadet Kaja Kallas, Urmas Paet, Rein Lang jt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee