Inimesed

Brigita Murutar läheb õppima füsioteraapiat: "Verd ma ei kannata!" (9)

Katharina Toomemets, 29. juuli 2016 04:00
JÄLLE KOOLI: Juunis lõpetas Brigita Tartu Tamme gümnaasiumi ja sügisest asub õppima Tartu Tervishoiu kõrgkooli füsioteraapia erialale, mis on teda köitnud juba mõnda aega. Foto: Aldo Luud

"Käisin gümnaasiumis meditsiiniklassis ja seal tekkis otsus, et soovin edaspidi mõne meditsiinivaldkonnaga tegeleda," ütleb lauljatar Brigita Murutar, kes alustab sügisest ülikooliõpinguid Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis füsioteraapia erialal.

"Kuna ma verd väga hästi ei talu, annab füsioteraapia võimaluse inimesi või loomi aidata ilma, et verega kokku puutuksid," selgitab ta oma valikut.

Tartu Tamme gümnaasiumis, mille Brigita lõpetas, oli keskkooli minnes võimalus astuda meditsiiniklassi. "Seal tehakse koostööd Biomeedikumi, Tartu Tervishoiu kõrgkooli ja Tartu ülikooliga, saime käia haiglas praktikal ja nii edasi," selgitab Murutar selle olemust. "Meditsiiniklass on ettevalmistus neile, kes on meditsiinist huvitatud ja annab võimaluse juba gümnaasiumis õppida ladina keelt ja meditsiini ajalugu – asju, mida pead ülikoolis nagunii õppima."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.09.2016
Tartu tervishoiu kõrgkool seab ametisse uue rektori
27.06.2016
Artjom Savitski: olen 17 aastat õppinud, nüüd tahaks puhata!
22.06.2016
FOTOUUDIS | Brigita Murutar lõpetas gümnaasiumi
19.05.2016
Brigita Murutar võttis matemaatika riigieksami eel koduõpetaja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee