Hannes VõrniFoto: Mati Hiis
Toimetas Piret Kütt 27. juuli 2016 11:18
Hannes Võrno astub taas publiku ette. Võrnol on Stand-up teateriga POINT valminud meelelahutuslik uurimus "Kuidas iseendaga tülli minna." 

Mees, kes oma sirgjooneliste väljaütlemiste tõttu on pälvinud teravat kriitikat ning on kohati pannud inimesi küsima, mis juhtus Hannes Võrnoga? Täna võib julgelt väita, et Hannes Võrnoga ei juhtunud eriti midagi, kuid toimunud on suhteliselt palju, kindlasti rohkem, kui tavalise Eesti mehega. Aastate jooksul toimunu on Hannesel kirja pandud päevikutesse.

Päevikute toel ning ülikiires tempos areneva ümbritseva elu vaatlusega on Hannes valmis saanud personaalse kogemusliku uurimuse. Koostöös dramaturg Kertu Moppeli ning produtsent Karl Kermesega on sellest valminud materjal "Kuidas iseendaga tülli minna", mis alustab 11. augustil turneed.

"Mitmete minu mõtete ja tegude käivitajaks on tihti Eesti ja eestlased. See fakt, et me oleme üks tähelepanuväärne, väike ning üliäge rahvus, kes elab selgelt parimas paigas maakeral. Samas olen ma siit ja siin toimuvast vabatahtlikult viis aastat eemal olnud… Ma pean tunnistama, see ei olnud minu jaoks kerge," rääkis Hannes Võrno.

"Sõjaväljalt tagasi tulles elab kõik kogetu sinuga ja sinus veel mõnda aega edasi, see on nagu mingi seletamatu järeltõugete seeria. Ajaga see õnneks vaibub ja kontakt iseenda ja ümbritsevaga saab taastatud. Ma olen rõõmus, et ma olen tagasi, ma olen õnnelik, et ma olen Eestis, ma ei suuda ära imestada, kui erilised ja kohati jaburad inimesed me oleme. Siin on millest rääkida. Ma luban, et ma ei lähe lavale sõdima, tülitsema ega arveid klaarima vaid pigem maalin koos publikuga meeleolukaid pilte. See on kohtumine, kui tülid on möödas, sellel kohtumisel päid ei lenda, võibolla tervitan vaid möödaminnes Sven Mikserit,"  sõnas Hannes Võrno naerdes.