Inimesed

MUST NÄDAL VENE TEATRIS: näitlejapaar suri kuuepäevase vahega (35)

Pavel Ivanov, 25. juuli 2016, 04:00
Svetlana DorošenkoFoto: Vene teater
Mis võib olla veel traagilisem, kui ühel nädalal lahkuvad siit ilmast ühe teatri kaks suurepärast ja armastatud näitlejat. Nad olid abikaasad ja võimas näitlejapaar – Svetlana Dorošenko ja Oleg Rogatšov. Tundub, et üks neist ei elanud üle oma armastatu kaotust.

18. juulil, eelmisel esmaspäeval teatas Vene teater, et suri Svetlana Dorošenko (61), kaua teatri laval mänginud näitleja. Tema rollid sellistes näidendites, nagu "Palat nr 6" ja "Valedetektor" jäävad kauaks meelde. Svetlana, kes ka suurepäraselt laulis, mängis samuti kinos. Viimane roll oli tal Kaur Koka filmis "Olga".

"Ei saa uskuda, et teda enam pole", kirjutas Vene teater oma kaastundeavalduses tema abikaasale, näitleja Oleg Rogatšovile ja poeg Jegorile. 21. juulil saadeti Svetlana viimsele teekonnale.

Oleg RogatšovFoto: Teet Malsroos

Oleg (57) oli just pälvinud ohtralt kiidusõnu ülesastumises oma esimeses, mais esietendunud monolavastuses "Ülestähendusi põranda alt" (Dostojevski ainetel lavastanud endine tallinlane Gleb Volodin, kes praegu töötab ja elab Peterburis). Teatrikriitikute tekstidest jäi kõlama: suurepärane, et meil on näitlejaid, kes oskavad etendada monolavastusi. "See lavastus oli tehtud just Rogatšovi energeetika ja temperamendi tarvis," märkis tuntud kultuurikriitik Eteri Kekelidze.

Eesti teatrielus on venekeelne monolavastus harv nähtus, viimane monotükk "Daam koerakesega" etendus 20 aastat tagasi.

Oleg, keda sügisel ootas ees selle tükiga taas lavale minek, ütles, et just see näidend aitab tal üle elada abikaasa kaotuse. Mõlemad abikaasad on mänginud ka Eesti kultusseriaalis "Õnne 13", kus Svetlana kehastas Maria Rjabovat, Oleg tema abikaasat Romani.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee