Inimesed

PUNASED VIISNURGAD JA POTJOMKINI MAJAD: Haljalas on püsti löödud 30ndate kolhoos (18)

Kais Allkivi, 22. juuli 2016, 04:00
Foto: Tiina Kõrtsini

Soome-Eesti-Rootsi ühisfilmi "Igitee" võtteplatsil tervitavad saabujat kaks punaste viisnurkadega puitmasti ja suur kolhoosisilt. Vastu kõnnib trobikond vanamoodsas ning pruunis-hallis riietuses inimesi, mõnel püksid või nägu pisut räämas, nagu tuleks ta põllutöölt. Kohe sealsamas on aedik hobustega, taamalt paistab lehmakari. Nagu üks ühismajand muiste. Ainult et Varangu vana kooli kõrvale kerkinud elamutel on vaid kaks seina ja pool katust – tagantpoolt need maju ei meenutagi.

Ning ühe alles ehitatava maja ees askeldab kahtlaselt moodne kraana. Seal puidust karkassi juures võtted esmaspäeva õhtupoolikul käivadki. Kaameramees on kraanakorvis, et filmida teist korrust. Soomlasest režissöör Antti-Jussi Annila jagab näpunäiteid.

Poolik hoone on püsti pandud juba teist korda, räägib linateose Eesti-poolne produtsent Kristian Taska. "Me peame filmis nägema, kuidas teda ehitatakse ja kuidas ta põleb, aga kuna võtete järjekord on teistpidi, siis tuli ta kõigepealt valmis ehitada, maha põletada ja nüüd uuesti üles ehitada," seletab Taska. Kõik ajutised ehitised on valminud filmi peakunstniku Kalju Kivi valvsa pilgu all. Lääne-Virumaal Varangul, mis on valitud loo keskmes oleva kolhoosiküla Hopea (eesti k Hõbe) asupaigaks, on ehitusfirma toimetanud märtsist alates.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

1. veebruar 2018, 16:09
Kolm eestlast kandideerib Soome Oscaritele
28. november 2017, 16:57
Soome filmitäht: Lembit Ulfsak tegi isegi komplimente läbi huumori
19. juuli 2016, 18:50
GALERII | Varangu külast Haljalas on filmivõteteks saanud 30ndate Karjala kolhoos

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee