Inimesed

Marilyn Jurman hakkab sügisest ülikoolis psühholoogiat õppima (14)

Katharina Toomemets, 21. juuli 2016, 15:30
 erakogu
“Psühholoogia on mind alati kütkestanud, kuna mingil määral tegelen sellega igapäevaselt – nii näitlemises kui ka joogas,” räägib Marilyn Jurman, kellest saab sügisest psühholoogiatudeng.

Marilyn Jurman on laiemale avalikkusele tuntud näitleja ja lauljana, kuid üle kolme aasta tagasi avastas ta enda jaoks ka jooga. Möödunud aastal sai Marilynist ametlikult joogaõpetaja. Praegugi annab ta joogatunde, kuid sügisest alustab ka ülikooliõpinguid – Jurmanist saab Tallinna Ülikoolis psühholoogiatudeng. Tallinna Ülikooli valis Marilyn seetõttu, et elab isegi pealinnas. “Psühholoogia on mind alati kütkestanud, kuna mingil määral tegelen sellega igapäevaselt,” põhjendab ta erialavalikut. “Nii näitlemises, kus on vaja süüvida erinevate tegelaste hingeellu, kui ka joogas, kus keskendun inimese individuaalsele tervislikkusele ja meelerahu leidmisele.” Ka muusika kirjutamisel on Marilyni sõnul psühholoogial suur osa, kus lauljatar tahab, et laulude sõnum toetaks inimest.

Algav koolisügis ei ole Marilyni jaoks esimene kord kõrgharidust omandada. 2004. aastal lõpetas ta keskkooli, pärast seda õppis aasta Eesti Kunstiakadeemias nahakunsti, siis aga suundus Viljandi kultuuriakadeemiasse näitlemist tudeerima. “Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetasin aastal 2009 ja huvi uuesti õppima minna tuli tänu jooga õpetamisele. Tundsin, et tahan enda teadmisi inimese tundmises arendada.” Tegelikult mõtles Jurman psühholoogiat õppima minna juba pärast keskkooli, kuid toona nõuti sisseastumiseks matemaatikaeksamit. “Siis oli see eksam valikuline ja mina seda ei teinud. Nüüd seda ei nõutud ja mul oli võimalus uuesti proovida.”

14 KOMMENTAARI

j
Joosep 23. juuli 2016, 11:57
Alustan samal kursusel. Vastuseks juga postitusele võin ma öelda, et ma lähen sinna ainult targemaks saama. Ei ole plaanis erialaselt tööle hakata. :)
j
juga 22. juuli 2016, 21:57
Töötasin aasia toidu restoranis. Köögis lõikas abikokana sibulat ja muid juurikaid psühholoog, cum laude. Ilma naljata. Alla 30 naine. Erialast tööd pole. Ilmselge ületootmine.
Loe kõiki (14)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee