Inimesed

GRETE KLEIN: pidin lehma kinni püüdma, et teda lüpsta, aga hoopis lehm hakkas mind taga ajama! (22)

Katharina Toomemets, 21. juuli 2016 04:00
PÕNEV KOGEMUS: Grete sõnul polnud lehmalüpsmine pooltki nii lihtne, kui võinuks ­arvata. Brigitte aga arvas, et oli lihtsam, kui ta ette kujutas. Enne kui tüdrukud lüpsta said, tuli lehmad karjamaalt kinni püüda. Foto: TV3

"Lehma lüpsmine on üliäge! Ma soovitan kõigil, kes pole seda proovinud ja kellel on võimalus, minna seda näiteks maale vanaema juurde proovima," õhkab näitlejatar Grete Klein, kes sai sel suvel maal lehma lüpsta.

Piima sortsutama läks näitlejatar "Seitsmeste uudiste" uue suverubriigi "Blondid põllul" tarvis. Rubriigi peategelasteks on kaks linalakka kaunitari: seriaali "Padjaklubi" Laura, keda kehastab Grete, ja "Doktor Silva" Annika, keda mängib Brigitte Susanne Hunt. Koos käivad nad Eesti inimestele maatöödel abiks. "Esimeses osas ootaski meid "lepsa lühmine", nagu Laura ja Annika seda nimetavad," naerab Grete, kellele see töö väga meeldis.

Kaks blondi kalpsasid, rätikud peas ja kontsakingad jalas, täpiliste kleitide lehvides lehmalauta. Kaasas lehter ja kruus. Grete ütleb, et lüpsmine ei ole pooltki nii lihtne, kui võib tunduda. "Iga pigistusega me sealt piima ikka kätte ei saanud. Sel hetkel mõistsime, kui raske töö on käsitsi lehma lüpsta." Grete sõnul sai ta teada ka palju uusi põnevaid fakte, mida Laura ja Annika ka kõigi televaatajatega jagavad. "Minule oli üllatus see, et üks lehm annab iga päev 20 liitrit piima."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.09.2016
ÕHTULEHE VIDEO | Grete Klein: suvel lüpsime lehma ja karjatasime lambaid
19.07.2016
TV3 VIDEO | BLONDID PÕLLUL! Grete "Laura" Klein pani ehmunud mullikale nime
02.06.2016
Grete Klein: väga tahaks lehma lüpsta!
30.05.2016
Töödega jännis? Kutsu appi Grete Klein ja Brigitte Susanne Hunt!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee