KIIRE KIHLUS: Daily Maili teatel pole Pippa ja James veel aastatki koos olnud, kuid juba libistas mees brünetist kallima sõrme kihlasõrmuse. Foto: Vida Press
Triin Tael 21. juuli 2016 04:00
Kui prints William abiellus Kate Middletoniga, ähvardas pruutneitsi Pippa Middletoni trimmis taguots Kate’i mõrsjailu varjutada. Nüüd ootab Kate’i õdegi uhke pulm: miljonär James Matthews libistas maalilisel Inglise maastikul Pippa sõrme briljantsõrmuse.

“Preili Pippa Middleton ja härra James Matthews teatavad rõõmuga, et nad kihlusid pühapäeval, 17. juulil ning kavatsevad abielluda järgmisel aastal,” ütles paar ühisavalduses. Daily Maili teatel kihlus Suurbritannia üheks ihaldusväärsemaks vallaliseks naiseks peetav 32aastane Pippa nädalavahetusel kaunis Lake Districtis oma armsama Jamesiga ringi matkates. 40aastane riskifondimiljonär on läbi ja lõhki romantik: kui Pippa koos temaga mäetipul vaadet nautima peatus, laskus ta põlvili ning tõmbas taskust välja silmipimestava briljantsõrmuse. Lehe allika sõnul oli abieluettepanek Pippale täiesti ootamatu. Kuid ta võttis kosjad rõõmuga vastu. Traditsioone hindava härrasmehena palus James ka Pippa isalt Mike Middletonilt tütre kätt. "Ta tahtis teha kõik nagu kord ja kohus. See tähendas ka tulevase äia nõusoleku saamist," rääkis Daily Maili allikas. Teise peretuttava kinnitusel on Pippa vanemad Mike ja Carole noorema tütre kihlumise üle väga rõõmsad. "James meeldib neile ning nad on kindlad, et ta teeb Pippa väga õnnelikuks."

KIIRE KIHLUS: Daily Maili teatel pole Pippa ja James veel aastatki koos olnud, kuid juba libistas mees brünetist kallima sõrme kihlasõrmuse. Foto: Vida Press

Kummagi vanaisa oli vaene söekaevur

Pippa ja James, kes kannab sama nime nagu õdede Middletonide noorem vend, on kindel paar olnud vähem kui aasta aega. 2012. aastal sahistati küll nende kuramaažist, kuid siis viis elu neid aastateks lahku. Noorpaaril on hämmastavalt sarnane taust. Mõlemad on pärit perest, kes on saavutanud rikkuse ainult tänu oma ettevõtlikkusele. Nagu Pippa on ka James Matthews Põhja-Inglise söekaevuri lapselaps. Kummagi üks vanem on tagasihoidliku päritoluga. Carole Middleton kasvas üles sotsiaalmajas ja töötas nooruses stjuardessina, enne kui abikaasaga ülieduka peotarveteäri rajas. Autoäriga miljoneid teeninud David Matthews alustas karjääri mehaaniku õpipoisina. Nii Pippa kui ka James on olnud ülimalt usinad töörügajad – Pippa oma vanemate firmas, James finantsturgudel.

Ent kui Kate’i abielu prints Williamiga tegi Middletonidest Briti kuningliku pere liikmed, siis Jamesi pere mainet tumestab must lammas – Jamesi noorem vend Spencer. Kõmulise reality-sarja "Made in Chelsea" täht on tuntud lugematute naisseikluste ning narkolembuse poolest. 2012. aastal tabati ta kokaiini pruukimast ning hiljuti ei pääsenud Spencer staaride džunglisarja, kuna ütles teleprodutsentidele, et võtab steroide.

Pippal paistab olevat nõrkus pikkade finantshaide vastu. Ka tema eelmised kaks kavaleri Alex Loudon ja Nico Jackson olid samasugused šikid ärimehed. Nico oli Pippa kaaslane kolm aastat ning eeldati, et altari ette astub kaunitariga just tema. Kuid see au kuulub nüüd James Matthewsile. Britid ennustavad, et ilmselt tuleval aastal peetav pulm tuleb pea sama uhke kui Pippa vanema õe ja prints Williami laulatus.