Inimesed

Suri mees, kes tõstis Julia Robertsi Hollywoodi tippu 

Triin Tael, 21. juuli 2016 04:00
EDUKAS TANDEM: Garry Marshall oma muusa Julia Robertsiga 1990. aastal «Kauni naise» võtetel ning 2010. aastal. Foto: Vida Press
81 aasta vanuses suri pärast insulti kopsupõletiku tüsistustesse "Kauni naise", "Printsessi päevikute" ning mitme menuka komöödiasarja režissöör Garry Marshall. Alles mõni kuu tagasi oli esilinastunud tema värskeim film "Emadepäev" – mõistagi koos Marshalli kauase muusa Julia Robertsiga.

New Yorgis Garry Kent Maschiarellina sündinud Marshall tegutses Hollywoodis 1959. aastast saadik. Ta alustas koomikutele naljade kirjutamisega ja tegi ka kõrvalosi – näiteks James Bondi filmis "Kuldsõrm". Kuid 1970ndatel lõi Marshall sellised hittseriaalid, nagu "Õnnepäevad" ja "Mork ja Mindy". Kuldse südamega prostituudi tuhkatriinulugu "Kaunis naine" (1990) oli Marshalli esimene Hollywoodi hitt. See tõi sisse ligi pool miljardit dollarit ning tegi Julia Robertsist megastaari.

Samal teemal

Järgnes hulk romantilisi filme, nende seas "Frankie ja Johnny" (1991) Al Pacino ja Michelle Pfeifferiga, "Põgenev pruut" (1999) taas Robertsiga, "Printsessi päevikud" (2001) ja "Printsessi päevikud 2" (2004) noorukese Anne Hathawayga ning kaks staarirohket ansamblifilmi – "Valentinipäev" (2010) ja "Vana-aastaõhtu" (2011). Kokku lavastas Marshall 18 mängufilmi, millest kolmes lasi ta särada oma lemmikul Julia Robertsil.

Režissöör rääkis tänavu märtsis Huffington Postile, et temal ja Julial on võrratu klapp. "Tavaliselt mõistame teineteist poolelt sõnalt." Tagatipuks paljastas pesapallifännist vanameister, et Julia poeg ja tema pojapoeg mängivad ühes ja samas Väikeliiga võistkonnas. Nii sai ta oma lemmiknäitlejannaga sageli võistlustel kokku. "Seisame kahekesi palju püsti ja hõiskame."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee