Inimesed

Väide: telepsühholoog dr Phil on petis ja psühhoterrorist! 

Õhtuleht.ee, 20. juuli 2016 10:00
4th Annual CBS Television Studios Summer Soiree WEST HOLLYWOOD, CA - JUNE 02: Phil McGraw at the 4th Annual CBS Television Studios Summer Soiree at Palihouse on June 2, 2016 in West Hollywood, California. Credit: David Edwards/insight mediaFoto: Vida Press
Ülimalt menuka USA telesaate „Dr Phil“ psühholoog Philip McGraw on oma vaatajatele väidetavalt aastaid valetanud.

Radar Online’i hangitud dokumentide andmeil pole populaarsel telepsühholoogil olnud aastaid psühholoogilitsentsi – ning California osariigis, kus sarja vändatakse, pole tal seda eales olnud.

Samal teemal

Radar Online’i valduses on 2008. aastal tehtud ametlik kaebus California psühholoogide liidule. Kaebuse põhjuseks oli staarpsühholoogi visiit toona psühhiaatrilisel sundravil viibinud poptähe Britney Spearsi juurde. Dr Phil rääkis nende omavahelistest vestlustest avalikkusele ning kavatses teha Spearsi vaimset murdumist käsitleva erisaate. Anonüümsust palunud psühholoog seletas kaebuses, et McGraw’l pole õigust Californias psühholoogina tegeleda. Litsents oli tal kunagi Texase osariigis, kuid see pole juba aastaid kehtinud.

Dr Phil on sattunud teisegi skandaali keskmesse: väidetavalt oli ta 1984. aastal seksuaalselt kuritarvitanud oma noort patsienti. „Ta on koletis ja tagakiusaja,“ kinnitas mehe kunagine väidetav ohver, kelle sõnul kasutas McGraw enesetapumõtetega ja depressioonis patsiendi usaldust kurjalt ära.

Tänavu jaanuaris aga väitis 2003. aastast saate produktsioonitiimis töötanud Leah Rothman, et dr Phil terroriseeris oma alluvaid arukaotuseni.

Samal teemal

28.02.2018
Dr Phili naiseõde langes košmaarse happerünnaku ohvriks
31.12.2017
Dr. Phili süüdistatakse sõltlaste piinamises
21.07.2017
Edukaim teletäht dr Phil teenis aastaga 79 miljonit dollarit
10.03.2015
Whitney tütre elukaaslane märatses telesaates