Piia Õunpuu 18. juuli 2016 04:00
2013. aastal kogunes Positivusel I Wear* Experimenti esinemiseks väikese lava ette kümmekond inimest, kes kuulasid muusikat pigem taustaks, kui elasid sellele kaasa. Nüüd aga laulis-tantsis nende muusika taktis mitusada fänni, kes olid "Eesti laulu" finaali jõudnud bändi festivali kavast üles leidnud.

"Kusjuures ma ei oodanud üldse nii palju rahvast. See on ikkagi päevane kontsert ja lava on ka põhilisest melust suhteliselt kaugel," muljetas solist Johanna Eenma. "Pärast "Eesti laulu" konkurssi on publiku hulk kõvasti suurenenud," lisab ta, kuid tõdeb, et rahvamasse ei oota ta kontsertidele kunagi. "Esinesime Õllesummeril ka kolmapäeva päeval, olles selle päeva ühed esimesed esinejad, ja valmistusimegi selleks, et ei lähe sinna mingit elamust saama, kuna see pole ju väga muusikale keskenduv festival ka," räägib Johanna. "Lõpuks oli päris tore üllatus, et lava ees ei olnudki ainult mu ema ja parim sõbranna, vaid päris mitu inimest."

Oma Positivuse-debüüti meenutab neiu kerge muigega. Lisaks tohutule lavanärvile ja vahetult enne esinemist bändikaaslastele antud lubadusele, et tema lavale ei astu, jäi 2013. aastast meelde ka väga vale jalatsivalik, õigemini selle puudumine. "Mõtlesin, et on ju Positivus ja selline indie-värk, ja läksin lavale paljajalu. Päike oli aga lava nii kuumaks kütnud, et ma ei saanudki põhimõtteliselt ühe koha peal seista ja üritasin siis edasi-tagasi tippida ja tantsida," jutustab Johanna. Lavanärvist on nüüdseks aidanud üle saada "Eesti laulult" ja Hurtsi kontsertide soojendamiselt saadud esinemiskogemused.

Positivust peab Johanna oluliseks esinemiskohaks mis tahes Eesti artisti jaoks. "Iga Eesti ja Läti bändi jaoks on see suur asi, kui saad öelda, et oled Positivusel esinenud," tõdeb ta. Eestlaste kontsertide publik koosneb ka peamiselt kaasmaalastest, nii et publiku toetus on olemas.

Eesti artistid on Positivusel esinenud juba festivali algusaegadest, esimesel aastal astus üles näiteks The Sun. Tänavu oli Eesti artiste festivali kavas juba 18. Reede õhtul üles astunud NO?P ehk Andres Kõpper ei suutnud uskuda, et tema kontserti suuruselt neljandal laval on tulnud kuulama nii palju inimesi, et kõik ei mahu telgi katuse alla äragi. Frankie Animali Marie Vaigla aga esines püüdlikult murtud pahkluuga, peaasi, et publikut alt ei veaks.