Inimesed

Katrin Karisma: parim suvine ilunipp on liikumine! (3)

Maarja-Liis Mölder, 14. juuli 2016 04:00
Foto: Teet Malsroos
"Suvel tuleb ära kasutada kõik sportimisvõimalused – liikuda metsas, ujuda ja teha kõike, mida meie loodus pakub," soovitab näitleja Katrin Karisma, kes praegu puhkust naudib. Vihmaste ilmadega aga otsib Katrin välja vanaemade retseptid ja võtab ette suurema moosikeetmise.

68aastase näitlejatari lemmikliikumisviis on ujumine. "Kui ilm vähegi võimaldab, ujun meres ja hommikuti käin basseinis sportimas," sõnab Katrin. Enda sõnul on ta üsna karastunud. "Ainult maatuulega ei taha vette minna, siis on külm."

Samal teemal

Kõige olulisemaks peab Katrin sisemist ilu: "Sa võid ju neid kurgitükke silmade peale panna, aga kui silm ikka ei sära, siis pole sellest kurgiviilust ka mingit kasu." Kui aga vihma kallab ja õues olla ei kannata, keedab näitlejanna hoolega moosi. "Metsa- ja aiasaadusi ei saa ju lasta raisku minna," lausub naine, kel puhkuselgi käed-jalad tööd täis. "Eile lõpetasin vaarikamoosi keetmise."

Retseptid on Katrini sõnul pärit vanaemadelt. "Lapsepõlvemaitsed on hästi armsad, eriliselt meeldib mulle vaarika-mustikakeedis." Moosidele ta enda sõnul midagi väga erilist juurde ei lisa, kui õunamoos välja arvata. "Õunamoosi ma teen küll kaneeliga," selgitab ta.

Peamiselt mahubki Katrini puhkusesse aia ja hoidistega tegelemine. "Kasvatan ka lilli ja tomateid," lisab ta. Kui aia ja sportimise kõrvalt aega jääb, vaatab Katrin pigem mõnda filmi, kui loeb. "Lugemisega ma praegu ei tegele, seda teen aasta läbi niikuinii väga palju, aga mõne hea märulifilmi vaatan küll vahel ära."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee