ENDISELT HOOS: Kuigi Samantha Foxi tähelend sai alguse 80ndatel, on 50aastane lauljatar endiselt laval ja näeb suurepärane välja. Foto: Promo
Silja Ratt 14. juuli 2016 04:00
"Ta pole lihtsalt laulja või artist, vaid ikkagi võimas terviknähtus," kiidab Mart Juur Samantha Foxi. Juure sõnul armas­tatakse 80ndate popstaari kodumaal Inglismaal sama palju kui Eestis Anne Veskit.

Muusikakriitik Mart Juur räägib, et Samantha Foxi hitivaramu ja esimesed plaadid olid tublid küll, aga tema fännab Foxi kui terviknähtust. "Peale selle, et ta on laulja, oli ta minu meelest läbi aegade lemmikuim The Suni kaanetüdruk. See on Inglismaal selline elutöötiitel, nagu Eestis on rahvakunstniku aunimetus. Ta tegeleb ka loomade aitamise ja looduskaitsega," räägib Juur, et Fox on tema jaoks sümpaatne proua ning juba austusest mitmekülgse naise ettevõtmiste vastu läheb ta laupäeval "Rally Estoniale" lauljatari esinemist vaatama ning kaasa hüppama.

Muidugi väärivad tähelepanu ka Foxi muusikaalased saavutused. "Ta on eurodiskoklassik," avaldab Juur ja tunnistab, et Foxi hiilgeaegadel ta naise muusikat eriti ei kuulanudki. "Paljud asjad lähevad aja jooksul paremaks ja nii on ka tema muutunud aja jooksul huvitavamaks," leiab Juur. "Veel 2010. aastal tegi ta koos oma Itaalia kolleegi Sabrinaga maruägeda singli "Call Me". See lugu on tõeliselt hea. Mulle ta väga meeldib!"

Juur ei välista ka seda, et ta Samantha Foxiga pärast laupäevast esinemist Elva laululaval kokku saab. Vahel on tore rääkida ja pilti teha, selgitab ta. Küsimuse peale, kas Juur kogub kuulsustega pilte, puhkeb mees naerma ja lisab, et pigem kogutakse pilte temaga.

Samantha Karen Fox (50) on Suurbritannia poplaulja ja modell, kelle hittide seas on näiteks sellised lood nagu "Touch Me" ja "I Only Wanna Be With You".