Inimesed

FOTOD | Jaak Joala ikoonilised rõivad tulevad heategevusmüügile (25)

Sirje Rattus, 8. juuli 2016 15:42
Sinine pintsak Maire käes on läbi aegade kuulsaima vene moedisaineri Slava Zaitsevi töö. Sellega esines Jaak 1987. aastal Mati Talviku saates "Lugu kadunud flöödimängijast."Foto: Erakogu
Tähelepanu, Jaak Joala fännid! Nüüd on võimalus soetada endale pärispäriseks laululegendi pintsak, särk või saapad.

"Need ei ole lihtsalt mingid riidetükid – neis on energeetika, neis on mälestus. Neis on inimene," ütleb Jaagu fänn Vahur Kersna.

Samal teemal

Muu hulgas tuleb müüki vene kuulsaima moekunstniku Slava Zaitsevi disainitud sinine pintsak, mida laulja kandis 1987. aastal Mati Talviku saates "Lugu kadunud flöödimängijast". Samuti on saada mustakirju siidsärk, mis oli Jaagul seljas "Las jääda kõik mis hea" Tallinna kontserdil, ning millele annavad lisaväärtuse Joalate pere roti järatud augud.

Jaagu rõivad annetas heategevuseks tema abikaasa Maire Joala. Kellel on tõsisem huvi neid erilisi asju oma silmaga näha või – miks mitte – ka ära osta, siis selleks on võimalus juba homme, 9. juulil Võru pärimustantsu festivali kirbuturul, mille korraldavad Liina ja Vahur Kersna. Samuti saab huvi korral endast märku anda Facebooki lehel "Võru heategevuslik kirbukas".

Tulu läheb laste pillifondi

"Minu jaoks ei ole tähtis, kui suure raha eest need asjad maha müüakse, oluline on, et see raha läheb õige asja jaoks," sõnab Maire Joala, kes märgib, et kuigi neil asjadel on temagi jaoks teatav emotsionaalne väärtus, ei näe ta põhjust sentimentaalitsemiseks. "Kes see ikka jaksab nende kapitäie asjadega elada,“ naerab ta.

Kogu Jaagu riietest saadud raha läheb heategevuseks. "Oleme otsustanud, et see läheb projekti „Igale lapsele oma pill“ fondi,“ märgib Maire Joala.

Alghinda Jaagu riietel pole. "Ma isegi ei kujuta ette, mis näiteks see Zaitsevi pintsak maksta võiks," on Vahur Kersna nõutu.

Hind peab olema väärikas

"Meil ju sellist kuulsuste asjade oksjonikultuuri veel ei ole ja seepärast puudub ka pilt, milliseks hind lõpuks kujuneda võib," sõnab Kersna. "Müüme asja ära siis, kui hind tundub väärikas.“

Sellist hinda meie ühe suurima muusikalegendi riiete eest veel saada ei loodeta. "Imestaksin, kui summa tuleb neljakohaline," ütleb Maire Joala.

Ta tunnistab, et ei pigistanud oma abikaasa asjadevarusid veel tilgatumaks tühjaks ning üht-teist on ka tuleviku tarvis kapis ootamas. Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks lubab naine annetada mõned Jaak Joala asjad Eesti ajaloomuuseumile, kus avatakse levimuusikute nurgake.

Kuigi Jaak Joala riiete väärtus ajas ilmselgelt ei kahane ja neid võib olla mõistlik soetada ka lihtsalt investeerimise mõttes, loodavad nii Vahur Kersna kui ka Maire Joala, et ikoonilise tähendusega asjad soetab endale inimene, kelle jaoks need ka tundeväärtust omavad. "Tahaks ikka, et need asjad saaks endale tõsimeelne Jaagu talendi austaja. Need ei ole ju lihtsalt mingid riidetükid," leiab Kersna. "Neis on energeetika, mälestus. Neis on inimene."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee