Inimesed

Hurmur ma ju pole – suu viltu, hambad puseriti, hääl nagu maffia kirstukandjal… (7)

Katrin Pauts, 6. juuli 2016 04:00
Foto: Vida Press
Täna 70. sünnipäeva tähistava Sylvester Stallone irooniline näoilme on ämmaemanda lohakuse tagajärg.

Sylvester Stallone on end publiku südameisse murdnud ennekõike poksija Rocky rollis, millega ta on kolm korda ka Oscarile kandideerinud. Aga tema seitse elukümnendit on olnud veelgi värvikamad kui filmid. Kas teadsid, et tema irooniline näoilme on tegelikult ämmaemanda lohakuse tagajärg? Või kui ta poleks kunde pead kogemata roheliseks värvinud, oleks võinud temast hoopis juuksur saada? Elu on Stallonele näidanud ka traagilist poolt – neli aastat tagasi mattis ta palavalt armastatud poja.

Sünnitrauma andis kuulsa näoilme

Stallone kuulus näoilme – igikestev irooniline muie – on tegelikult õnnetuse tagajärg. Tema ema jäi sünnitusel hätta ja ämmaemandad tirisid beebi üsast tangidega välja. Kahjuks tehti seda üsna oskamatult ja tulevase filmistaari näonärv sai kannatada – näitlejal on osaline näolihaste halvatus. Viga sai ka tema keel ning sellepärast on Stallonel segasevõitu diktsioon. Need puudused on talle kinolinal siiski ainult sarmi lisanud.

Ta on öelnud: "Mingi hurmur ma ju pole – suu viltu, hambad puseriti, hääl nagu maffia kirstukandjal. Aga mingil moel see toimib."

Samal teemal

Noorpõlves oli eakaaslaste kiusu ohver

Stallone kannatas nooruses eakaaslaste kiusu all, kuni lõpuks sai temast kiusaja. "Andsin teistele peksa, kuni tuli keegi veel suurem ja andis omakorda mulle tappa," vahendab BANG Showbiz.

Näitleja sõnul oli ta kohutav koolipoiss – teda on välja visatud tervelt 14 õppeasutusest. Ema Jackie olevat kartnud, et poeg veedab kogu ülejäänud elu vanglas. Stallone paneb oma võimatut käitumist tähelepanupuudulikkuse sündroomi süüks, mis teda veel vanuigigi vaevavat. Koolipoisina unistas Stallone superkangelaseks saamisest ning kandis kooliriiete all Supermani kostüümi.

Foto: Vida Press

Esimene näitlejatöö pornofilmis

Filmiga teenis häda sunnil bussijaamas öömajal käinud Stallone 200 dollarit.

ELU NAGU FILMIS: Sylvester Stallone eraelu on pakkunud tõuse ja mõõnu, ta on olnud kolm korda abielus, saanud viis last ja neist ühe juba matma pidanud. Alates 1997. aastast on ta abielus modell Jennifer Flaviniga ning neil on kolm tütart.Foto: AFP / Scanpix

Esimene töökoht oli ilusalongis

Sylvesteri ema Jackie (94), kelles voolab nii prantsuse kui ka ukraina verd, oli kunagi professionaalne maadleja ning selle spordiala propageerija õrnema soo hulgas. Hilisemas eas on Jackie kogunud kuulsust astroloogina. Ema ja poeg on väga lähedased vaatamata nukrale tõigale, et pidevate peretülide tõttu pidi väike Sylvester mõnda aega asendusperedes elama. Jackie on Daily Maili intervjuus meenutanud, et poeg oli koolis täielik puupea. Kui too jälle kahtesid täis tuubitud tunnistusega koju saabus, tärkas Jackiel suur mure tema tuleviku pärast ja ta värbas 16aastase nooruki perekonna ilusalongi. Kahjuks kukkus pojuke ema meelehärmiks seal veel hullemini läbi kui koolis. "Ütlesin: "Sylvester, kõigepealt õpime kunde pead pesema." Mõtlesin, et jeerum, kui raske see ometi olla saab? Aga ta ei pööranud siltidele tähelepanu ja ajas segamini šampooni ja küünelakieemaldi. Ja nii ta värviski ühe blondeeritud juudi vanaproua juuksed roheliseks!"

Jackie sõnul oli Sylvesteri isa Frank küll kaabakas, aga see-eest suurepärane juuksur. Pojast tema mantlipärijat filmisõprade õnneks ei saanud.

Stallone on lähedane astroloogist ema ­Jackiega, kes olevat kartnud, et poeg ­lõpetab oma ­elupäevad vanglas.Foto: Vida Press

Oleks Rocky rollist ilma jäänud

Peale Rocky on Stallone tuntumaid rolle märulisangar Rambo. Seejuures on huvitav, et kinolinal automaadist täristav staar on veendunud relvavastane ja kritiseerib teravalt USA sellekohast seadusandlust.

Foto: outnow.ch

Poeg suri südameinfarkti

Oma elu mustemad päevad elas Stallone üle 2012. aasta juulis, kui südameinfarkt viis hauda tema palavalt armastatud poja Sage’i. Vaid 36aastaseks elanud Sage, kes sündis Sylvesteri esimesest abielust, üritas samuti Hollywoodis näitleja ja produtsendina kanda kinnitada. Viiendas "Rocky" filmis mängis ta oma isa tegelaskuju poega ning osales seejärel mõnes väiksemas projektis. Kuigi algul kahtlustati oma kodust surnuna leitud Sage’i hukus narkootilisi aineid ja retseptiravimeid, ei leidnud see alust. Noore mehe viis hauda hoopis pärgarterite ateroskleroos ehk lubjastumine. Stallone sõnul aitas poja surmast üle saada mullu linastunud "Creed: Rocky pärand".

"On abiks, kui saad oma ehedad emotsioonid kusagil välja valada," vahendab Mirror ka andeka stsenaristina tuntud näitlejat.

Juubilari elu suurim tragöödia oli poja Sage’i surm neli aastat tagasiFoto: Vida Press

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee