Inimesed

Kelamid 150: "Naudime ühiselt paljusid asju!" (33)

Rainer Kerge, 1. juuli 2016 04:00
Tunne Kelam ja Mari-Ann Kelam.Foto: Markus Mikk

Kelamid kohtusid USAs, kui Mari-Ann oli 45 ning kasvatas kaht last ja Tunne 55 ning tütre isa. Sellest ajast peale on nad juba koos võidelnud Eesti vabaduse eest – üks siin, teine Ameerikas. Töötanud koos riigikogus. On koos vana­vanemaiks neljale lapselapsele. Iga viie aasta tagant peavad nad koos ja suuremalt ka sünnipäevi. Mari-Ann Kelam sai 26. juunil 70, Tunne Kelam saab 10. juulil 80. Kokku siis 150. sünnipäeva pühitsevad nad täna, pidustused algavad tänujumalateenistusega Jaani kirikus. "Kirikusse minek kulub meile kõigile ära," ütleb Mari-Ann Kelam.

Näitlejapaarid vahel räägivad, kuidas töö tuleb koju kaasa ja viib teinekord tülligi, eriti kui töötatakse sama lavastuse kallal. Sageli teiega juhtub, et vaidlus poliitika üle läheb õhtul nii tuliseks, et veel hommikusöögilauas vaikite demonstratiivselt?

Tunne: Oi ei, me ei kuulu erinevatesse parteidesse. Me ühendab sama maailmavaade ja see on pigem ühine mure. Üldiselt püüame me poliitika probleeme koju mitte tuua. Meie debateerime sageli hoopis teemal, mida õhtuks süüa teha.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.07.2019
Tunne Kelam: Venemaa on praegu maffiariik, kus julgeolekuorganid võtavad tegeliku võimu üle
15.12.2016
Eesti Kirikute Nõukogu oikumeenilise aastapreemia pälvis EELK Usuteaduse Instituut, tänukirja Tunne Kelam
01.07.2016
GALERII | Mari-Ann ja Tunne Kelam tähistasid Jaani kirikus oma 150. sünnipäeva

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee