Toimetas Piret Kütt 29. juuni 2016 11:36
Toomas Hussari uue mängufilmi "Luuraja ja luuletaja" maailma esilinastus toimub juba 6. juulil Tšehhis Karlovy Vary filmifestivalil. Nüüdseks on valminud ka filmi treiler.

Film valiti East of the West võistlusprogrammi. Karlovy Vary filmifestival, mis toimub sel aastal juba 51. korda, on A-kategooria filmifestival ning üks Euroopa aasta olulisimatest kinosündmustest.

Hussari mängufilmi "Luuraja ja luuletaja" peategelaseks on sarmitu salapolitseinik Gustav Tukk, kes kohtub salapärase mustlannaga. Peagi selgub, et tegemist on Vene luure poolt talle seatud lõksuga. Et vastase kavatsustele paremini jälile saada, antakse Gustavile käsk suhet jätkata. Paraku kipub ülesanne mehel üle jõu käima, sest eneselegi ootamatult on ta vaenlasesse armunud. Mustlanna vastu tunneb romantilist huvi ka luuletaja Miku Tähn, kes on paras tüütus. Käivituvad protsessid, mis ei tõota ühtegi head lahendust. Peaosades Jan Uuspõld, Rain Tolk ja Lana Vatsel.

"Luuraja ja luuletaja" esilinastus Eestis toimub 21. septembril, film on Eesti kinolevis alates 22. septembrist 2016. Filmi stsenarist ja režissöör on Toomas Hussar, kunstnik Kristina Lõuk, operaator Rein Kotov, produtsent Ivo Felt. Tootja Allfilm.