Inimesed

Jüri Järvet lavapartner Eino Baskinile: "Mine p***e! Ma pole juba ammu tahtnud sinuga koos esineda!" (34)

Aigi Viira, 22. juuni 2016 06:00
ESTRAADILAVA ESIPAAR: Eesti NSV Riikliku Filharmoonia estraadi näitlejad Jüri Järvet (vasakul) ja Eino Baskin tegid koos meelelahutust seitse aastat. Mida aeg edasi, seda rohkem hakkas Järvet tüdinema ja rääkima, et ainult nälg sunnib estraadile. Lõpuks nad lahku läksidki.Foto: Eesti Rahvusarhiiv

"Mine perse! Ma pole juba ammu tahtnud sinuga koos esineda!" kõlas Jüri Järveti suust, kui Eino Baskin temaga pärast estraadikava "Algab vastuvõtt" pahandada võttis. Põhjuseks tõik, et Järvet oli vintis. Etendus mängiti maha. Piinarikkalt. "See oli meil esimene tõsine konflikt," on Baskin meenutanud. See tüli ei jäänud aga lavapartnereil viimaseks. "Läksime temaga elu jooksul kaks korda nii tülli, et mitu kuud omavahel sõnagi ei rääkinud."

Järvetist-Baskinist said lavapartnerid aastal 1952. Esimese sketšikava panid kaks südametemurdjat kokku viie päevaga, õppisid selle ära ning läksidki lavale. "Esimest korda esinesime 1952. aasta vana-aastaõhtul Tombi klubis," jutustas Baskin oma raamatus "Naer läbi pisarate".

"Enne meid astusid üles Volli Panso ja Helmut Vaag. No nad olid ikka väga populaarsed. Aga meie lõime nii hästi, et suisa piinlik. Pansol ei läinud need naljad läbi, mis ta üksi tegi. Aga meil saalis publik röökis naerust."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.08.2018
Suri „Päikesepoiste“ autor Neil Simon
30.11.2017
Baskini abikaasa kogub annetusi suvilasse eramuuseumi rajamiseks
08.09.2016
Roman Baskin: "See on minu elus kõige suurem lollus, et isalt teatri kunstilise juhi taktikepi üle võtsin."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee