Inimesed

Paavo Kangur: inimesed paluvad elulooraamatuis mõndagi ümaramaks kirjutada (1)

Kais Allkivi, 22. juuni 2016 06:00
JAANIEELNE JUUBILAR: Kirjanik Paavo Kanguril, kel täitub täna 50 eluaastat, sujub kirjutamine kõige ladusamalt harjumuspärase töölaua taga. Värskes õhus võib ta aga mõtiskleda selle üle, kuidas mõnd lugu üles ehitada.Foto: Aldo Luud

"On väljend, et ma räägin sulle selle loo ära, aga tee ta ilusaks ümarikuks, võta nurgad välja," märgib viis elulooraamatut kirjutanud ja praegu kuuenda biograafia kallal pusiv Paavo Kangur. "Teatud teravuse peab muidugi säilitama, aga et tühjast tüli ei tõuseks, olen jätnud mõne momendi kirja panemata. Näiteks jäi üht-teist välja Jaak Joala raamatust."

Vabakutselise kirjaniku ja ajakirjaniku Paavo Kanguri kontol on elulooraamatud "Jaak Joala. Ka unustuse jõel aeg kord silla loob" (2015), "Eriline Eri Klas" (2014), "Kaardilugeja. Robert Lepiksoni lugu" (2013), "Hakkaja tüdruk. Anna-Maria Galojani tõus ja langus" (2012) ning "Urmas Alender: lõputa lookleval teel" (2011). Üle aasta on ta tegelnud raamatuga, mis räägib helilooja Gennadi Podelskist, kes saaks tuleval aastal 90.

"Alati, kui alustan uut elulooraamatut, on kerge hirm, kas inimesed tahavad rääkida ja hakkavad ka rääkima. Sinu ees on korraga tühi valge väli ja pime mets ning sa pead sealt läbi minema," lausus Kangur Publikule, kui Joala raamat mullu aprillis ilmus.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.09.2019
GALERII | Paavo Kangur esitles Edgar Savisaarest kirjutatud elulooraamatut
08.07.2016
FOTOD | Jaak Joala ikoonilised rõivad tulevad heategevusmüügile
26.02.2016
Eri Klasi elulooraamatu autor: maestro Eri Klas oli väga lahe tegelane
28.10.2015
Paavo Kangur: kõik eesti tüdrukud olid Joalasse armunud ja mu raamat ongi pühendatud neile

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee