Cliff RichardFoto: Reuters / Scanpix
Õhtuleht.ee 21. juuni 2016 10:42
Cliff Richard ähvardab Lõuna-Yorkshire’i politsei ja BBC kohtusse kaevata, kuna tema kodu läbiotsimine, selle otseülekanne teleris ning kaks aastat kestnud pedofiiliasüüdistused röövisid temalt tervise.

„Arvasin, et ma suren,“ räägib Sir Cliff (75), keda kahtlustati kolme alaealise nooruki aastatetaguses pilastamises, kuid kellele ametlikku süüdistust asitõendite nappuse tõttu ei esitatud. BBC tegi briti laulja kodu läbiotsimisest kaks aastat tagasi otseülekande. Esmalt kahtlustati staari ühe, siis juba kolme nooruki seksuaalses kuritarvitamises.

„Kas teate, et ma pidin poissi pilastades väidetavalt olema rulluiskudel olnud!“ ahhetab Cliff. „Väidetavalt rulluisutasin ühte poodi ja siis välja. Kahe tunni pärast tulin tagasi – ikka rulluiskudel – ja käperdasin seda poissi uuesti. Olete te midagi nii jaburat varem kuulnud? Kukkusime naerust pikali, kui me seda kuulsime. Kui see tõsi oleks, oleks ta ju saanud mind rindu tõugata ja ma oleksin pikali kukkunud!“ Cliffi sõnul sai nn rulluisukutist hiljem vaimulik, teine süüdistaja osutus Ühendkuningriigi üheks ohtlikumaks vägistajaks ning kolmas oli mees, kes oli varem üritanud Cliffi šantažeerida. „Ma ei saa aru, miks nad mind nii vihkavad?“ imestab laulja. „Nad on kas haiged ja vajavad abi. Või on kurjategijad ja tahavad raha. Nad on kas hullumeelsed või valevorstid.“

Cliff rääkis Daily Mailile, et teda tabanud hingepiinade tõttu ei saanud ta enam magada, kõhnus ning oli ükskord tennist mängides veendunud, et heidab hinge. „Olin oma süütuses veendunud, aga kartsin kogu aeg, et mind pistetakse trellide taha. Või vähemalt saadetakse kohtu ette.“ Unehäired jätkuvad ka nüüd, kus ta süüdistusest puhtaks pesti.

Laulja on nii vihane ja solvunud, et kaalub nii BBC kui ka oma kodukandi politsei kohtussekaebamist. „Mu nimi määriti ära Norras, Rootsis, Taanis, Hollandis, Belgias, Hispaanias, Prantsusmaal, kogu Euroopas, Filipiinidel, Singapuris, Hongkongis, Ameerikas, Austraalias, Uus-Meremaal,“ loetleb ta. Cliff tunneb suurimat kergendustunnet selle üle, et tema ema ei pidanud seda inetut lugu pealt nägema. „See oleks ta tapnud.“