Inimesed

LEELO TUNGAL: mind väga huvitab, kuivõrd minu moodi see laps on (2)

Jaanus Kulli, 21. juuni 2016 06:00
«SELTSIMEES LAPS»: 2018. aastal valmivas mängufilmis, mis põhineb Leelo Tungla teostel «Seltsimees laps ja suured inimesed» ning «Samet ja saepuru», on väikese Leelo rollis Helena Maria Reisner. Tema isa kehastab Tambet Tuisk. Foto: Amrion

Liisa Pakosta tütar mängib uues mängufilmis väikest Leelo Tungalt.

"Kõige sügavamalt on lapsepõlvest mu mällu jäänud see, et mu ema Siberisse viidi. Seda vaid põhjusel, et ta oli nii-öelda kulaku tütar, koolidirektor, kodutütarde juht ja Eesti ohvitseri õde. Kuigi poliitikaga ta ei tegelenud, mõisteti talle kakskümmend viis pluss viis aastat vangilaagrit," meenutab kirjanik Leelo Tungal, kes on sellest valusast kogemusest ­kirjutanud raamatutes "Seltsimees laps ja suured inimesed" (2008) ning "Samet ja saepuru" (2009). 2018. aastal jõuab nende teoste ainetel kinolinale ka mängufilm.

Oma lapsepõlvest mäletab kirjanik hästi sedagi, et kui ta kooliõpetajast isaga kahekesi jäi ning neli ja pool aastat ema ootas, suutis isa säilitada huumorimeele. Mossitada ei lubanud ta samuti tütrel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.04.2018
Julia Aug: „Mu vanaema õpetas, et istuda käed rüpes on häbiasi.“
17.03.2018
Tambet Tuisk: „Mina tunnen vajadust rutiini järele. Pole paremat rutiini, kui veeta paar nädalat filmivõtetega kuskil kindlas keskkonnas.”
19.09.2016
Võrus osales filmivõtetel 230 vabatahtlikku näitlejat kogu Eestist
23.08.2016
"Kes ütles tšau? Tuleb öelda head aega, mitte tšau!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee