Inimesed

ENN VETEMAA: kirjanik on mingi haiguse liik – normaalne inimene ei laseks end sellisel tööl ju toita (1)

Urmas Vahe, 20. juuni 2016 06:00
LOOB AINA UUT: «Mul hakkab toas natuke igav,» põhjendab Enn Vetemaa, miks ta ka 80aastasena eelistab raamatuid ja muusikat kirjutada, mitte niisama, käed rüpes, istuda. Foto: Stanislav Moškov

Arvukate kirjandusteoste autor räägib, et on varasemaga võrreldes tubasem, kuid seda rohkem aega on tal loometegevuseks.

"Näkilised, kes on mind läbi elu saatnud, imbusid viis aastat tagasi mulle taas väga ligidale," räägib kelmika "Eesti näkiliste välimääraja" autor Enn Vetemaa mõistu. "Täna, 80. sünnipäeva hommikul ei kõnele nad endast mulle suuremat. Paistab, et neid ei rõõmusta minu vananemine." Suurmeister ohkab raskelt ja tunnistab, et tegelikult on jahedad tunded näkitaridega vastastikused. "Eks see vist vanadusest ole."

Kõrge eaga käivad kirjaniku sõnul kaasas tervisemured. "Minu pika elu valusaim vingerpuss mängiti mulle alles üsna hiljuti, kui mu jalgadele pandi tõsine põnts. Nüüd pean loperdama ringi kepi või karguga. Või laskma naisel end autoga vedada. Ega see täisterve mehe musternäide just ole," lausub Vetemaa.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.03.2017
Jelena Skulskaja: kui Enn Vetemaa midagi kirjutama hakkas, läks ta alati sügavuti tegelaste elu sisse
17.10.2015
Enn Vetemaa: "Lausa piinlik, et 80aastane mees veel luuletab."
05.11.2011
Enn Vetemaa: "Nõukaajal võis ühest romaanist elada tagasihoidlikult kaks, normaalselt ühe ja prassides pool aastat."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee