Evelin Ilves.Foto: LAURA OKS
Liis Lehto 17. juuni 2016 15:54
Endine esileedi Evelin Ilves on viimasel ajal palju osalenud üritustel, kus pakub käsitöövõileibu kodumaiste talutoodetega. Käidud on näiteks Kalamaja Päevadel, Telliskivi Tänavatoidufestivalil, Ilumessil. Huvi inimeste poolt on olnud alati suur ja järjekorrad pikad. Kas see on teda innustanud rajama toitlustusasutust, mis toimiks aastaringselt?

Suvel, kui olete üritustel käinud kodumaist toitu pakkumas, siis on huvi alati väga suur ja järjekorrad pikad. Kas on plaanis rajada ka aastaringi toimiv toitlustusasutus?

Meiega on nii, et usume hea toidu imetabase väe sisse ja meile meeldib kokata, meeldib teenindada ka. Teenida ligimest on kõige üllam amet! Päris toit loob päriselt õnnelikku ja tasakaalus inimest, vähemalt aitab sellele suuresti kaasa. Me katsetame praegu, kuidas meie ideed ja tegemised vastu võetakse. Kohalik, sesoonne, kvaliteetne ja käsitsi tehtu on kallim kui levinud streetfood. Ent meie missioon on tuua parim otse tänavale, sest kui elu liigub ses suunas, et süüakse tänaval, tuleb sellega kaasas käia. Ka tänaval võib nautida gurmeed: maailma parimat ja siitsamast pärit, ent kuhu sisse segatud suur annus armastust, nii et sa seda kunagi ei unusta.

Kas Te ise naudite kogu protsessi sama palju kui inimesed, kes Teilt ostavad?

See on väga energiamahukas töö, mida saab teha ainult siis, kui seda kõike naudid: kokkamist, tooraine otsimist, inimestega suhtlemist, kõike, mis päris-päris. Ka seda, et oled 12-16 tundi järjest jalul, ei istu, ei käi pissil, aga naeratad ja toimetad ilma ühegi puhkehetketa. Hoiad lippu kõrgel ka siis, kui tormab ja sajab. Sest elu on mitmepalgeline.

Senise info kohaselt on Teil Hiiumaale plaanis ajutiselt teha pop-up söögikoht, aga kas ka midagi püsivat?

Mis Hiiumaasse puutub, siis Dagö on minu salaarmastus. Ma tahaksin teha midagi ilusat Hiiumaa heaks. Äkki see võiks olla üks saare toorainel põhinev armas kohake, kuhu inimesed tulla tahavad, kasvõi suveks? Otsin selleks võimalusi. Kunagi olen ma päriselt seal, nii tundub 2016 juunikuus.