Inimesed

"Naabrist parema" võidupaar: me ei tohi kiirustada, siis lähme raksu (7)

Maarja-Liis Mölder, Liis Lehto, 17. juuni 2016, 06:00
VÕITLEJAHINGED: Karl ja Grete ei varjagi, et nad lootsid võita. Selle nimel kannustasid nad korteri kallal askeldades teineteist vahel viimse piirini tagant, ent said siis aru, et kõige tähtsam on säilitada rahu. Pilt on tehtud nende korteri elutoas. Foto: Arno Saar
"Ülemus ütles, et kui ei võida, teed kõik tööpäevad järele," naerab Karl Kähr vahetult enne ehitussaate "Naabrist parem" finaali algust. Seda õnneks tarvis pole, sest võit kõige paremini sisustatud korteri eest pudenebki Karlile ja tema kallimale Grete Lillele. Neli aastat koos olnud paar saab esimese ühise kodu, seni on nad pidanud oma elu Tallinna ja Põlva vahel jagama.

Fitness-sportlane Karl, kes unistab treeneriametist, kuid töötab Põlvas ehitajana, ning grimeerija Grete pistsid "Naabrist parema" kolmapäevaõhtuses finaalis rinda veel kolme unistuste korterit sisustanud tandemiga.

Telefonihääletusel langesid esimestena konkurentsist Elerin Sahtel ja Mart Remmelkoor ning sõbrannad Elsa Vapper ja Hanna Allsaar. Lõppvooru jõudsid koos võitjatega Triinu Pihlak ja Tanel Aruoja.

EHE VÕIDURÕÕM: Grete ja Karli reaktsioon, kui nende võit välja kuulutati.Foto: Arno Saar

Grete ja Karl said auhinnaks 20 protsenti hinnaalandust korteri maksumusest, ka korteri sisustuse eest ei pea maksma.

Mis tunne on?

Grete ja Karl: Oleme täiesti pahviks löödud ja veel ei jõua kohale, mis juhtus. Ootasime võitu küll, aga praegu ei suuda seda uskuda.

(Paari lähedusest kõneleb ilmekalt see, et nende vastused kipuvad tulema kui ühest suust – toim.)

Mida saade teile andis?

Grete: Õppisime teineteist täiesti teise nurga alt tundma. Me polnud ju kumbki enne kaamera ees olnud.

Karl: Me polnud kunagi pidanud pingelises olukorras koos töötama.

Grete: See õpetas teineteist kõvemini toetama.

Karl: Kindlasti. Ja me valdame nüüd ka paremini oma emotsioone – kus on vaja tagasi hoida ja kus on rohkem vaja iseloomu näidata.

Grete: Lisaks saime palju teadmisi ehitusest ja uusi tutvusi.

Milline oli suurim õppetund?

Karl: Me ei tohi kindlasti kiirustada.

Grete: Siis läheb sabinaks ja …

Karl: …me hakkame teineteisele halvasti ütlema. Asju rahulikult võttes tulevad need tegelikult paremini välja.

Grete: Umbes kahe esimese saatega saime aru, et asja tuleb võtta huumoriga, mitte teist muudkui tagant ajada, et kiiremini, kiiremini. Muidu läheb liiga pingeliseks.

Kas meenub mõni eriti naljakas seik?

Grete: Kogu aeg oli nii tore, tegime väga palju nalja.

Karl: Meil on endal ehituse ajast palju lõbusaid videoid. Näiteks kui meil abilised käisid, siis panime muusika valjusti mängima ja laulsime kõik kaasa.

Grete: Nii et terve korterelamu kajas!

Kas ehitustöödest oli midagi, mida te polnud enne üldse teinud?

Grete: Maalritööd.

Karl: Seda ei tee ma enam kunagi, minul ei ole selle peale lihtsalt kätt.

Grete (Karlile): Aga plaatimine tuli sul väga hästi välja. Me saime kvaliteedi eest isegi roseti.

Karl: Jah, plaatisin esimest korda elus ja see on väga vajalik oskus.

Teatavasti on remondi juures üks suuremaid proovikive tapeetimine. Kuidas teil läks?

Grete: Tapeetimisvõistlusel läksimegi omavahel kõige rohkem raksu. Pärast seda saimegi aru, et kiirustamine ei tööta. Mina muudkui surusin tagant. Paar paani oli meil väga hästi pandud ja kui kiirustama hakkasime, läks kvaliteet kehvaks.

Karl: Kaamerasse see ei jäänud, aga tegelikult läksime tapeedi paneku pärast päris riidu.

Grete: Pärast seda võistlust me mõlemad kohe vabandasime. Kallistasime ja ütlesime, et kõik on korras, see on unustatud.

Nii te tülidega toime tulitegi?

Grete: Leppisime kohe alguses kokku, et kui tuleb tüli, siis mõtleme selle peale, et see on ainult saate pärast. Sellepärast sai kõik väiksed ütlemised ja tülid, mis olid, kohe unustatud. Ei olnud seda, et nüüd oleme kaks nädalat raksus ja kumbki tööd ei tee.

Milliseid ehitusnippe jagate?

Karl: Ei pea palju raha raiskama! Saab asju taaskasutada, näiteks vana puitu. Vana mööbli restaureerimine on ka rahakotile kergem. Ideid oli meil kuhjaga, aga kahjuks ei jõudnud me seda ajanappuse tõttu teha nii palju, kui oleks tahtnud.

Kas soovitaksite saates osalemist ka teistele?

Grete: Muidugi, see on väga äge kogemus.

Karl: Samas ei saaks nõrgad inimesed siin saates kohe kindlasti hakkama.

Grete: Emotsionaalselt on ikka väga raske.

STIILINÄITED: Võitjapaari sisustatud korter Kasekodu uuselurajoonis, mis asub Nõmme piiril Laagris. Piltidel magamis- ja vannituba.Foto: TV3

Karl: Ja füüsiliselt ikka samamoodi, kogu aeg on tamp taga.

Grete: Öösiti ei saa magada, kõik vaba aeg kulub saatele, pool aastat oled sellega seotud. Elu muutub ja kõik tiirleb ümber saate.

Me arvutasime kokku, et sõitsime maha üle 10 000 kilomeetri. Põlva–Tallinna otsa sõidab kolm tundi ehk nädalavahetuse peale tuleb kuus tundi sõitu.

Vahepeal tegime ka nii, et tulime reedel Tallinna, laupäeval läks Karl korraks Põlvasse, tuli jälle laupäeva õhtul tagasi, pühapäeval oli võte, pühapäeva õhtul läks ta tagasi koju ja esmaspäeval juba tööle. Ja ta ei tee kerget, vaid füüsilist tööd. Nii et tema oli omadega vahepeal isegi rohkem läbi.

Mis saab edasi?

Grete: Nüüd peame minema panka ja võtma laenu, et see päris meie koduks saaks. See soodustus on väga hea ja sisustus jääb meile – super!

Kas tuleb ka soolaleivapidu, millega te abiks käinud sõpru premeerite?

Grete: Jaa, suur pidu tuleb! Üritame reedeks Põlvas mingi suure koha kinni panna. Põhiliselt käisid meile abiks põlvakad ja korterisse kõik ära ei mahu. Aga korteris hakkame tegema väiksemaid soolaleivapidusid kuni sügiseni välja (naerab).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee