Guido KangurFoto: Aldo Luud
Õhtuleht.ee 11. juuni 2016 06:00
"Mulle eneselegi on imelik, et tähistan oma juubelit Tartus," naeris Eesti draamateatri näitleja Guido Kangur üleeile pärast Tartu Jaani kirikus toimunud Emajõe suveteatri 20. suve esietendust "Katarina mõrsjalinik. Risti ja kivi tee" Karlova teatris peetud järelpeol.

"Mul on olnud siin kaks kuud väga tore olla," lisas ta malbelt. Põhjuseks, miks Kangur oma 60 aasta juubelit Tartus tähistas, oli roll lavastuses, kus tema kehastada oli kirjanik Karl Ristikivi.

"Ega siin muud põhjust olegi, kui et Ristikivi on mulle eluaeg meeldinud," muigas juubilar. "Kui ma selle pakkumise sain, et võiksin teda Tartus mängida, oli mul hea meel."

Pidukõne lõpuks teatas Kangur, et kõik, kes vähegi tahavad midagi öelda, siis öelgu ja need, kes tahavad hakata napsi võtma, hakaku napsi võtma. Seepeale astus ette Eesti draamateatri juht Rein Oja.

"Olen totras situatsioonis, sest oleme sisuliselt lapsepõlvest saati Guidoga koos teatrit teinud ja nüüd olen piinlikus olukorras, sest millegipärast peab ta sünnipäeva siin, mitte draamateatris" muigas ta.

"Aga koduteatri poolt oli mul kokku lepitud, et Mait Malmsten laulab ja Ülle Kaljuste loeb luuletuse ning Harriet Toompere tantsib, aga praegu jääb see kõik ära. Kuid me kingime sulle pildi, et sa ei unustaks ära, et seal majas on ikkagi su koduteater." Kui siis Ülle Kaljuste õnnitlema asus, kõlas Kanguri suust teatraalselt ootusärev lause.

KINGITUS DRAAMATEATRILT: Guido Kanguri koduteatri Eesti draamateatri juht Rein Oja ja kolleeg Ülle Kaljuste andmas üle juubilarile mõeldud pilti, millel ilutses loomulikult draamateatri maja. Foto: Aldo Luud

"Nii, nüüd on Ülle luuletus!" Paus. "Mis oleks jumal ilma sinuta," lausus Ülle. Paus. "Vaikus," lausus Guido pausi katkestades. Seepeale kulges pidu juba juubilari ette antud rütmis. Kes tahtis kõnelda, see kõneles. Kes tahtis napsi võtta, see võttis.

Muusikat pakkus Hedvig Hansoni trio, mille muusikul Andre Maakeril oli ka samal õhtul sünnipäev. Pidu, mille peategelasteks olid lisaks Emajõe suveteatrile ja Guido Kangurile ka mitu teist sünnipäevalist, kestis Tartu Karlova teatris varaste hommikutundideni – pidu lõppes kell viis hommikul.