Saund

Lisatud 20 aastat tegutsenud ansambli esimene muusikavideo!

Mait Trink esimesest valminud muusikavideost: Kõige keerulisem oli kehastuda transvestiidiks 

Silja Paavle, 3. juuni 2016, 12:24
Mait Trink Folk Highlights Orchestra esimeses muusikavideosFoto: Erakogu
"Kõigi nende karakterite seast oli kõige keerulisem mängida Drag queeni ehk seda, mida keegi ei tea, mida naabri Villu öösiti teeb," muheleb Folk Highlights Orchestra laulja Mait Trink hiljaaegu valminud bändi esimese video tegemist meenutades.

Mait Tringi sõnul tegi asja keerukaks esmalt see, et üks ehe mees lihtsalt ei oska transvestiiti mängida. Teiseks oli kogukale mehele keeruline leida sobivaid riideid, lõpuks piirduti teater Vanemuine kostüümilaost leitud rinnahoidjatega, mis omal ajal valmisid etenduse "Džässis ainult tüdrukud" jaoks.

Samal teemal

Folk Highlights Orchestra on tegutsenud juba 20 aastat, kuid esimese videoni Laulule "Kurat on surnud" jõuti alles tänavu. Mait Trink on üllatunud, kui lihtsate vahenditega on tänapäeval stuudios video tegemine võimalik. "Kõik videos nähtav on valminud käepärastest vahenditest, kõige keerulisem oli kirstu ehitamine, mis lõpuks tehti papist ja macgyveri teibist. "See muidugi tähendas, et kui kirst oli valmis, sai teha vaid ühe duubli, proovideks ruumi ei jäänud," kirjeldab Trink.

Kui transvestiidi mängimine oli mehe jaoks keerulisim, siis südamelähedasem oli talle paljude videos nähtavate karakterite seast poliitiku mängimine. See võeti filmides ette viimasena, sest selleks puhuks pidi Trink maha ajama habeme.

"Kurat on surnud" on üks kuraditosinast laulust bändi nelja aasta eest ilmunud CD-lt "Juba nagu printsess". Mait Tringi sõnul on tegu iiri traditsionaaliga, millele tegi sõnad Anzori Barkalaja.

Bändi esimene video on saanud palju head tagasisidet kuni selleni, et inimesed on haaranud Mait Tringilt nööbist sooviga muuta laulu sõnu nende vallale vastavaks. Selle laulu sõnu muutma ei hakata, kuid kindlasti ei jää staažika bändi esimene video Mait Tringi kinnitusel viimaseks. Üsna harva lavalaudadele jõudva bändi videot saab vaadata aga You Tube´st ning jaanilaupäeval võib ansamblit oma silmaga kaeda Viimsis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee