Foto: Mari Luud
Katharina Toomemets | Video: Mari Luud 3. juuni 2016 12:16
„Me oleme pildis olnud kuus aastat ja üks asi on kindlasti harjumus – oleme osa oma vaatajate elust. Suurem fenomen on aga kindlasti see, et kõik tegelased on elust endast, lihast ja luust inimesed,“ usub seriaalis „Pilvede all“ Sirjet kehastav Rita Rätsepp. „Pilvede all“ pärjati tänavu juba kolmandat korda aasta teleseriaali tiitliga.

„Ma usun, et see tekst, mis meile on kirjutatud töötab iseenesest. Ja lust, millega näitlejad ja tiim asja teevad, tuleb ekraanilt välja. See kõik kokku ongi meie fenomen,“ sõnab Rätsepp. Rita sattus telesarja Toomas Kirsi kutsel, kellega ta on aastakümneid koostööd teinud. „Ta saatis mulle lugeda prooviosad. Ma tean, et Toomasel on selliste asjade peale väga hea nina ja koostööl temaga on alati hea tulemus. Mina uskusin temasse, tema minusse ja lõpuks tuli selline tore asi välja.“

Rita mängib sarjast Sirjet, kes ei ole just kõige sümpaatsem kuju. „Ta ei ole tegelikult üdini halb inimene, pigem on ta täiesti otsekohene ja aus. Sirjel ei ole midagi kaotada – ta lihtsalt ütleb, mida mõtleb,“ kirjeldab Rita. „Sirje mõtted on väga asjakohased ja terased. Ta on lastekodulaps ja ellujääja tüüp. Just see ausus mulle tema juures meeldib.“ Rita sõnul ei teeks tema elus tihtipeale nii, nagu Sirje, kuid siiski meeldib talle oma rolli ausus. „Seda mängida on näitlejale väga hea väljakutse, kui ühes stseenis on kolm erinevat meeleolu.“ Kui Rita sarjas mängimist alustas, juhtus ikka, et inimesed kippusid teda rolliga samastama.“Ma siiski usun, et vaatajad saavad aru, et näitleja teeb rolli. See on aga klassika, et inimene tuleb juurde ja ütleb: „Aitäh, et te nii vastik olete!“,“ muigab Rätsepp.

Rita on nõus sarjas kaasa lööma seni, kuni kõigil teistel on jaksu ja viitsimist seda teha.

Samal teemal

Kommentaarid  (23)

4. juuni 2016 11:45
Sirje osatäitja on sündinud 1962. Hästi mängib, edu talle!
kõige ebaveenvam tegelane 4. juuni 2016 15:52
tema pärast enam ei vaata, samuti see Lunge naine mängib kehvalt.
Stsenaarium on ilmselt halb.
Kõige imelikum on see, et tormilist elu elanud muti elab insuldi läbi, on rääkimisvõimetu ja ratastoolis ja siis järsku särab nagu suurilmadaam. Reaalses elus oleks oleks ta hambutu, kõne ja liikumispuudega invaliidisentidest elav sant ja tüdrukud poleks ka endale haridust ja karjääri saanud võimaldada.
5. juuni 2016 11:50
Insult teeb hambutuks!? Hmm
elust enesest 5. juuni 2016 21:26
Insult oli 2008. Hambad suus ja kes ei tea, see ei saagi insuldist teadma. Ise tean, et kõne turbokiirusest on järgi ainult kiirus ja väga heast diktsioonist on järgi lihtsalt diktsioon. On tavaelus hullemaid.
Sirje osatäitja täitsa usutav. 50+ vanuses sobivad need filmitütred talle küll. Päris hästi mängib naist, kes mehi lõa otsas püüab pidada.
naljanumber 3. juuni 2016 15:16
üsna ebaloomulikud tüübid .Et elust enesest? kas tõesti leidub reaalselt nii lolle naisi?! Tavaliselt on eestlased kinnised ja üsnagi kriitilised ei usu,et Sirjesugune mammi saaks sedasi tuustida,talle oleks koht ammugiu kätte näidatud Isegi Alberti sugune jalanarts saaks vihaseks. Alberti elukaaslane on ikka täiega arulage Teine solvab ja mõnitab.aga see on ikk arahul ja tahaks veel ja veel mõnitamist Mingi sadimaso või? Pireti kuju on täiega skisofreeniline .Arstiks selline inimene kohe kuidagi ei sobi. Ja tänapäeva arstil pole küll aega tööl med õega pläkutada ja aina patsienti kabinetist välja saata . Pealegi nii arnukadedat annab ikk atikutulega otsida .Ja aastakümned möödunud ja see ikkagi arvab,et on mingi 25 Saagimgi vananeb,sellset Piretist rääkimata. Kertu ka ei meeldi,on selline roosamanna ja totralt riides ja soengus. Kõige normaalsem on Mari. Kui seriaal,siis ootakse,et väljamõeldsi ja lepiks totrustega Kui osaleja väidab,et elust endast,siis on küll ebareaalne ja lollakas .
Miia 3. juuni 2016 15:30
Nõus naljanumbri kommentaariga! Piret on ikka väga absurdselt mööda! Arstrtudeng saab esimest kursusest alates kuni lõpetamiseni kogu aeg teavet, et tööd koju kaasa ei võeta ja kodu tööle samuti mitte. Selles osas on arstile ja juristile samad nõudmised! See, et arstikabinetis arst ja medõde laterdavad armukestest pole kuidagi pärit elust enesest. Erialast tingituna on meditsiinis kahjuks tugev hierarhia ja üldiselt on arsti ja õe vahel lugupidavad kollegiaalsed suhted, ei enamat! Ja ei tänapäeval ega ka vanasti ei pläkutanud arst ja õde tühja oma kabinetis!
4. juuni 2016 06:50
põlva meditsiinis küll üks õde päterdab samamoodi
Kaugel sellest :-) 3. juuni 2016 15:40
Sinu kommentaari järgi on naised kõik arukad, usaldusväärsed, kenad ja targad. Ei ole, on ka selliseid! On naisi, kes rahu nimel ei kisu igast ütlemisest riidu üles, hoiab end tagasi, et tühjast tüli ei tekiks. On ka roosamannalikke naisi nagu Kertu. Kui kõik naised oleksid sellised kui Mari, siis oleks ikka päris põrgu lahti.
Miia 3. juuni 2016 16:20
Minu meelest on Mari ainus reaalselt leiduv inimtüüp! Neid pole palju aga ta on usutav. Kõik teised naised on halvasti kokku pandud nukud. Ei usu, et elus eneses neid eriti oleks. Aga seebikasse kõlbavad nad siiski, välja arvatud Piret.
Miiale 5. juuni 2016 11:54
"Sinu meelest" õnneks ei tähenda et nii ka tegelikult on
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS